reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi imzalı Redmi K50 Pro

Xiaomi imzalı Redmi K50 Pro modeli ortaya çıkarıldı

Xiaomi alt karması Redmi, kısa süre önce Redmi K50 Gaming Edition modeli ile ses getirmişti. Şimdi Redmi K50 Pro gündemde.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz Redmi K50 Gaming Edition, direkt olarak oyuna odaklanan bir akıllı telefon modeli olarak fazlasıyla dikkat çekti. Ancak K50 ailesi sadece bu modelden oluşmayacak. Yakında yüksek ihtimalle K50, K50 Pro ve K50 Pro Plus telefonlar da gelecek. Bu telefonların ortasındaki üye Redmi K50 Pro, bugün OnLeaks tarafından tasarımsal açıdan sızdırıldı.

Bu paylaşıma göre karşımızda maalesef büyük sürpriz oluşturan bir tasarım yer almıyor. Arkasında büyük sayılacak bir kamera modülü yer alan ve burada üç farklı kamerayı bir araya getiren telefon, selfie kamerasını bir ekran deliğinde taşıyor ve kavisli değil düz tasarımı benimsiyor.

Çerçeveleri aşırı olmasa da ince olan Redmi K50 Pro, birçok güncel telefon gibi 3,5 mm kulaklık girişini bünyesinde barındırmıyor. Genel olarak şık ancak standart görünen telefon, bir amiral gemisi olarak büyük olasılıkla gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alıyor. 120W hızlı şarj destekli 4.700 mAh pil taşıması beklenen telefon, 6,6 inç 120 Hz AMOLED ekran ile pazara sunulabilir.

Redmi K50 serisinden bir telefonun Türkiye’de “resmi olarak” satışa sunulması pek olası değil. Bu telefonun Türkiye’ye ancak farklı bir isim altında gelme ihtimali bulunuyor. Ancak bu konuda da henüz kesin detaylar bulunmuyor.

Redmi K50 Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü