reklamı kapat

POPÜLER

Redmi Turbo 3 ve Redmi Pad Pro

Redmi Turbo 3 ve Redmi Pad Pro için tasarım ortaya çıktı

 - Güncelleme: 08 Nisan 2024 09:05

Redmi Turbo 3 ve Redmi Pad Pro için tasarım ortaya çıktı. Xiaomi alt markasının ürün gamı hızlı şekilde büyüyor.

Xiaomi’nin uzun süredir Türkiye’de de yer alan fiyat-performans odaklı alt markası Redmi, geçtiğimiz hafta “K” ve “Note” serilerinin arasına “Turbo” serisini ekleyeceğini duyurdu. Yapılan resmi açıklamaya göre Redmi Turbo serisindeki telefonlar direkt olarak yüksek performansa odaklanacak. Turbo telefonların orta seviye akıllı telefon pazarını değiştireceğini belirten Redmi başkanı Thomas Wang, bu seriden gelecek ilk telefonun Turbo 3 olacağını da açıklamıştı. Bugün o ilk model Redmi Turbo 3 için yukarıda görebileceğiniz arka tasarım ortaya çıktı. Bu cihaz hakkında halen çok fazla detay yok ancak model gücünü kesin olarak yeni tanıtılan Snapdragon 8s Gen 3 işlemciden alıyor. K” serisiyle direkt olarak amiral gemilerini hedef almaya devam edecek denilen Redmi, “Note” serisiyle daha çok kamera tarafına odaklanacak, “Turbo” serisindeki telefonlarla ise yüksek oyun performanslarıyla öne çıkacak gibi görünüyor. Bu arada firmadan tasarımını yukarıda görebileceğiniz Redmi Pad Pro tablet modeli de geliyor. Turbo 3 ile beraber 10 Nisan tarihinde tanıtılacak ürün, klavye ile kaleme sahip bir Android tablet ve arkasında büyük bir çiftli kamera modülü yer alıyor. Bu modelde Xiaomi’nin 12,1-inç IPS LCD ekrana ve 10.000 mAh bataryaya yer verdiği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce bizimi gündemimize gelen, Redmi Note 13 Pro+ 5G “Xiaomi Fan Festivali Özel Tasarımı” modelinin Türkiye’de 25 bin TL’den satışa sunulması olmuştu. Buradan 12 GB RAM + 512 GB depolama özelinde 25 bin TL’den elde edilebilen “Gümüş” renk temelli Redmi Note 13 Pro+ 5G “Xiaomi Fan Festivali Özel Tasarımı” sürümü için, Xiaomi Türkiye tarafından kısaca şu açıklama geçildi: “Xiaomi Fan Festivali 2024 için yeniden tasarlanan Mistik Gümüş özel tasarımı, ortak değerlerimizi, tutkumuzu ve daha iyi bir dünya yaratma kararlılığımızı kutluyor.” Dikkat çekici indirimler getiren Xiaomi Fan Festivali 2024 hakkında ise firma geçtiğimiz günlerde şunları aktarmıştı:

Xiaomi, her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Xiaomi Fan Festivali ile ilgili ayrıntıları açıkladı. Her yıl şirketin kuruluş yıldönümü olan 6 Nisan’da düzenlenen etkinlikte dünyanın dört bir yanındaki Xiaomi Fanları için özel promosyonlar yapılıyor ve etkinlikler gerçekleştiriliyor. Şirketin 14. kuruluş yıldönümünü kapsamında festival bu yıl “İkonik Anlar” teması altında düzenlenecek ve Xiaomi fanlarıyla birlikte yaşanan ortak anlara odaklanacak. 6 Nisan’dan itibaren indirimli fiyattan cihazların satışta olacağı Xiaomi Fan Festivali 23 Nisan’a kadar devam edecek.

Bu kapsamda Xiaomi’nin en sevilen serilerinin cihazlarından biri olan Redmi Note 11 Pro+ 5G 6GB + 128GB modeli indirimli kullanıcı fiyatı 10,599 TL olurken 8GB + 256GB modeli indirimli kullanıcı fiyatı 12,099 TL olacak. Redmi Note 12 6GB + 128 GB modeliyse sadece 8,099 TL’ye satın alınabilecek. Bunların yanı sıra POCO F5 Pro 12 + 512 GB 26,999 TL özel fiyatla satışta olurken Xiaomi’nin en beğenilen tabletlerinden Redmi Pad SE 8 GB + 256 GB 7,299 TL’ye kullanıcılarla buluşacak.”

Redmi Turbo 3 ve Redmi Pad Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu