reklamı kapat

POPÜLER

Renault’nun performans kimliği Alpine’in Porsche Macan avcısı SUV’u iddialı geliyor

17 Temmuz 2017

Geçtiğimiz dönemde dile gelmeye başlanan araç artık netlik kazanmışken, ortaya fazlasıyla iddialı “karışık” bir model çıkacak gibi gözüküyor.

40 yıllık bir aranın ardından A110‘la birlikte küllerinden yeniden doğan Alpine, Cenevre Otomobil Fuarı 2017 kapsamında iddialı bir karakter ortaya koymuş ve herkes gibi bizim de ilgimizi çekmeyi başarmıştı. A110’la birlikte Porsche 718 başta olmak üzere sınıfındaki rakipleri hedef alan Alpine’in görünüşe göre bununla yetinmeye hiç niyeti yok. Porsche Macan ve rekabete yeni dahil olan Jaguar E-Pace gibi premium segment bir SUV hazırlığında olduğu kesinleşen marka, bu araçla birlikte iddiasını ikiye katlamak istiyor. Halihazırda geliştirme sürecinin devam ettiği ifade edilen model için kulislerle konuşulan tarihse 2019. Özellikle elektrikli ve hibrit otomobillerin ciddi bir ivme yakalayacağı bir yıl olarak akıllarımda yer edinen bu süreçte aracın doğrudan hibrit bir motorla sunulması da ihtimaller arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1973 yılından beridir Renault altında yer aldığı için markanın tüm geleneklerinden fazlasıyla nasibini alan Alpine’in işini kolaylaştıran en büyük etmenlerden birisi de şüphesiz Renault-Nissan ortaklığı. Arka ve dört tekerlekten çekiş altyapılarıyla kullanıcılara sunulacak olan SUV modelinin bu anlamdaki platform destekçisinin Nissan’ın premium segment markası Infiniti‘nin olması da olağan seçenekler arasında kendisine yer buluyor. Tasarımıyla ilgili henüz net bir bilginin bulunmadığı modelde markanın kimliği haline gelmiş ön yapısının korunmasını bekliyoruz. Fiyat olarak da fazlasıyla rekabetçi bir rakamla piyasaya sunulacağı söylenen aracın 40.000 sterlin civarında etikete sahip olması bekleniyor.

YORUMLAR