reklamı kapat

POPÜLER

40 yıl sonra asfalta dönen Alpine A110, Top Gear testinde kullanılamaz hale geldi

Yaklaşık 70 bin dolarlık yurt dışı etiket fiyatı bulunan Alpine A110, Monako’da meydana gelen olayda kısa süre içerisinde kül oldu.

Birçok kişiye otomobili sevdiren BBC’nin efsane programı Top Gear, efsaneleşmiş kadrosuyla uzun yıllar bizleri ekran başına kilitlemeyi başardı. Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May‘in sunumuyla birbirinden çılgın projelere imzanın atıldığı programda, yaşanan anlaşmazlıkların ardından bu üçlü için yeni bir yol çizme zamanı da gelmişti. The Grand Tour adıyla Amazon Prime altında yepyeni bir maceraya atılan haşarı ekibimiz, geçtiğimiz yıl meydana gelen kaza ile gündeme gelmişti. Haziran 2017’de ikinci sezonun çekimleri için İsviçre‘de bulunan Richard Hammond, 1.224 beygirlik Ricam Concept One ile korkutan bir kaza yapmış ve araç kullanılamaz hale gelmişti. Uzun bir süre gündemde tutulan bu kazanın ardından görünüşe göre sıra yeni Top Gear ekibinde.

Nedeni henüz belli değil

Efsane üçlünün ayrılmasının ardından yayın hayatına Chris Harris önderliğinde yeni bir ekiple devam eden programda, geçtiğimiz günlerde yürekleri ağızlara getiren bir kaza yaşandı. Richard Hammond olayını anımsatan kaza sırasında, aracın içerisinde Chris Harris ve Eddie Jordan vardı. Monte Carlo’da gerçekleştirilen testin çekimleri sırasında henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten ötürü yanmaya başlayan Alpine A110 dört dakika içerisinde kullanılamaz hale gelmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üzerlerindeki donanımların da etkisiyle olaydan yara almadan kurtulan Chris Harris ve Eddie Jordan bir süre olayın şokunu atlatmakta zorlanmış. Kaza ile ilgili ilk açıklamalarında; “Aracın içerisinden çıkmam gerektiğini fark ettiğimde alevler koluma ulaşmıştı. Olayın neden kaynaklandığı henüz belli değil. Böylesine güzel otomobillerin kaybedildiğini görmek gerçekten çok üzücü.” diyen Harris, ciddi bir yaralanma olmadığı için şanslı oldukları ifade etti. Alpine tarafından kazanın neye sebebiyet verdiği araştırılırken, ortada kronik bir durumun olup olmadığı ise merak ediliyor.