reklamı kapat

POPÜLER

Renault'un pistlerdeki temsilcisi bundan böyle Alpine olacak

Top Gear’ın yürekleri ağza getiren Alpine A110 yangınının görüntüleri ortaya çıktı [İzle]

Şubat ayı içerisinde gerçekleşen talihsiz kazanın ardından Top Gear ekibi Alpine A110’un başrolünde olduğu görüntüleri yayınladı.

Gerçekleştirdikleri başarılı testleriyle dünyanın en iyi ekiplerinden birisine sahip olan Top Gear, olumlu olduğu kadar kötü şöhretiyle de biliniyor. Projeler sırasında yaşanan kaza ve aksaklıklarla ara ara gündeme gelen ekip, bilindiği üzere bir süre önce James May, Richard Hammond ve Jeremy Clarkson‘dan oluşan omurgasında değişikliğe gitti. Artık ağırlıklı olarak Chris Harris‘i gördüğümüz Top Gear’da şubat ayı içerisinde çekilen bir bölümde çok ciddi bir kaza meydana gelmişti. Meraklılarının hatırlayabileceği üzere Monter Carlo Ralli etabından gerçekleştirilen test sırasında 2018 Alpine A110‘un o dönem bilinmeyen bir sebepten ötürü aniden alev almasıyla Harris ve Eddie Jordan ölümden dönmüştü. Talihsiz olayın üzerinden geçen iki aylık zaman diliminin ardından, olayın videosu da Top Gear resmi kaynakları tarafından paylaşıldı.

Renault'un pistlerdeki temsilcisi bundan böyle Alpine olacak

Elektronik hatadan kaynaklandı

Video ile birlikte yangına sebep olan şeyin elektronik bir hata olduğu açıklayan Top Gear ekibinin, olay sırasında yaşadığı panik de videoda net bir şekilde kameralara yansıyor. Üzerlerindeki donanımların da etkisiyle olaydan yara almadan kurtulan Chris Harris ve Eddie Jordan bir süre olayın şokunu atlatmakta zorlanmıştı. Kaza ile ilgili ilk açıklamalarında; “Aracın içerisinden çıkmam gerektiğini fark ettiğimde alevler koluma ulaşmıştı. Olayın neden kaynaklandığı henüz belli değil. Böylesine güzel otomobillerin kaybedildiğini görmek gerçekten çok üzücü.” diyen Harris, ciddi bir yaralanma olmadığı için şanslı oldukları ifade etmişti.

Video