reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp’ta hep çevrim dışı görünme [Nasıl yapılır?]

WhatsApp‘ta son görülmeyi, mesaj okundu bilgisini kapatabiliyorsunuz. Ancak aynı zamanda çevrim içi görünme bilgisini de kapatabildiğinizi biliyor musunuz?

Her an çevrim içi olmak fazlasıyla yorucu olabiliyor. Kesintisiz bir iletişim içinde her an cevap bekleyen kişilere dönme zorunluluğunun yanı sıra gelişmiş özellikler yüzünden “görmedim” gibi bir bahane de ortadan kalkıyor. Bu konuda sunduğu özelliklerle kullanıcıları en zor durumda bırakan uygulamalardan biri de WhatsApp. Uygulamaya ne zaman girdiğiniz, mesajı görüp görmediğiniz gibi temel bilgileri karşı tarafa adeta “ispiyonlayan” uygulamada bunları elbette kapatmak mümkün. Hatta işleri bir adım ileri götürüp, çevrim içi olduğunuzu dahi gizleyebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp

WhatsApp’ta çevrim içi bilgisini gizleme

İzlenmesi gereken adımlar ise fazlasıyla basit. Uygulamayı açtıktan sonra Ayarlar > Gizlilik > Durum adımlarını takip ediyorsunuz. Burada Kişilerim seçiliyse tüm kişileriniz çevrim içi olup olmadığınızı görebiliyor. Bu adımda “Şu Kişilerle Paylaş” seçeneğine tıkladıktan sonra kimseyi seçmeden “Bitti” derseniz çevrim içi olduğunuzu gizleyebiliyorsunuz. Bu adımı tamamladıktan sonra “Şu Kişilerle Paylaş – 0 kişi seçildi” yazısı görünüyor. Daha sonra Ayarlar > Gizlilik bölümünden “Okundu bilgisi” ve “Son görülme” seçeneklerini de kapatırsanız, platform içinde rahatsız edilmeden sohbet etme deneyimine kavuşabilirsiniz.