reklamı kapat

POPÜLER

Resident Evil

Resident Evil dizi oluyor

Serinin altıncı filmi olan The Final Chapter ile sinemaya veda eden Resident Evil serisi geri dönmeye hazırlanıyor. Başta bu projenin yeni bir film serisi olması bekleniyordu ancak son açıklamalar bu sefer diziye işaret ediyor.

Korku türünün akla gelen ilk örneklerinden biri olan Resident Evil altı serilik beyaz perde macerasını sonlandırdı. Başrolünde Milla Jovovich‘in yer aldığı seri toplamda 1,2 milyar dolar gişe hasılatı elde etti. Fakat açık olmak gerekirse ilk film haricinde seri her yeni macerayla birlikte düşüşü sürdürdü. Korku yerine aksiyon sahnelerine ağırlık veren seri kısa sürede izleyicilerin gözünden düştü. Variety’nin haberine göre buna rağmen serinin bu sefer de televizyona uyarlanması düşünülüyor. Constantin’nin CEO’su Martin Moszkowicz bu düşüncesini şu sözlerle ifade etti:

“Bizim için önemli olan Resident Evil’ı yaratıcılık açısından doğru şekilde ele almak. Böylece izleyiciler devamlı aynı şeyi izliyormuş gibi hissetmemeli. Televizyonu düşünmemiz de bu yüzden. Taze ve farklı bir bakış açısı sunabilmek için.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası projenin sinema yerine televizyona yayınlanması hikaye ve yaratıcılık açısından neyi değiştirebilir, emin değiliz. Buna rağmen senaryonun korku ağırlıklı olarak ele alınması her şeyi değiştirebilir. Bakalım Resident Evil’ı gerçekten dizi olarak görebilecek miyiz?

İlginizi çekebilir

Resident Evil The Final Chapter fragmanı