reklamı kapat

POPÜLER

Resident Evil HD Remaster incelemesi

Eğer Resident Evil ile tanışıklığınız aksiyonu abartılmış son dönem yapımlarına denk geldiyse, aslında bu ismin ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyorsunuz demektir. Korku oyunu türünün nasıl kimlik kazandığını görmeniz için sizi buraya almamız gerekiyor

Video oyun tarihine adını altın harflerle yazdırmış oyunların yeniden yapımları duyurulduğunda biraz içimiz ürperiyor açıkçası. Çünkü bundan 15-20 sene önce piyasaya çıkmış bir oyunun o dönemde verdiği etkiyi günümüzde verebilmesi çok kolay bir iş değil ve bu durum, oyunun zihnimizde yarattığı pozitif algıyı olumsuz etkileyebilme ihtimalini ortaya çıkarıyor.

1996 yılında yayınlanan Resident Evil, yeni yeni üç boyutlu görselliğe geçiş yapılan o dönemde oyuncular üzerinde fazlasıyla vurucu bir etki yaratmıştı. Senaryosundan karakterlerine, bulmacalarından korku ögelerine kadar her unsuruyla kusursuz bir işçilik örneğiydi adeta ya da en azından biz öyle düşünüyorduk. Çünkü o dönem henüz doğrusunu ve daha iyisini görmediğimiz için, oyunun sahip olduğu kusurlar da gözümüze batmıyordu haliyle. 2015 yılında bu oyunla ilk kez tanışan bir genç kalkıp da “Bu muymuş o kadar konuşulan Resident Evil?” derse işte o zaman yüreğimiz dağlanır.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Resident Evil HD Remaster incelemesi” için bir cevap

  1. vinlice dedi ki:

    bence resident evil nemesis hikayesiyle daha güzel..Oyunun ilk açılışta müziğiyle hikayesiyle insanı başka bir dünyaya götürüyor.