reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model Y

Resmi kaplama satışı başlayan Tesla Model Y için yeni bir arazi kiti hazırlandı

Tesla’nın Türkiye’de resmi olarak satışa sunduğu tek modeli olan Tesla Model Y için iki farklı gelişme gündemde yer alıyor.

İlk olarak Tesla yurt dışında Tesla Model Y ve aynı zamanda Türkiye’de resmen satılamayan Tesla Model 3 için resmi araç kaplamaları satmaya başladı. Araçlarının rengini değiştirmek isteyenler ya da koruma amaçlı kaplama düşünenler için resmi çözümler sunan firma, bu kaplamalara ABD özelinde en az 7.500 dolar ücret (İşçilik dahil) istiyor. Firma tarafında sunulan kaplamaların renkleri şu aşamada, “Satin Ceramic White, Slip Grey, Satin Stealth Black, Satin Rose Gold, Glacier Blue, Forest Green ve Crimson Red” olarak listeleniyor. Firma aynı zamanda sadece koruma amacıyla 5 bin dolarlık bir şeffaf kaplama da sunuyor. Bu arada bugün Model Y için hazırlanan özel bir arazi kiti de ses getiriyor. Çinli firma Pu.Labo tarafından hazırlanan bu yukarıdaki galeride görebileceğiniz kit, 15 bin dolarlık fiyata sahip ve birden fazla parça ile aracın yerden yüksekliğini 12 cm kadar yükseltebiliyor. Bu kit ile beraber araziye uygun lastikler kullanılırsa, Model Y ile normalde yakınına dahi gidilemeyecek yerler rahatlıkla deneyimlenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Türkiye sorumlusu Kemal Geçer’in bir paylaşıma yaptığı yorum üzerinden doğrulandığı kadarıyla Türkiye’de sadece eylül ayında toplam “4.700” adet Tesla Model Y teslimatı gerçekleştirildi. Firmanın Türkiye’ye geldiğinden bu yana teslim ettiği Model Y sayısı ise toplamda “10 bin” aracı geçmiş durumda. Türkiye’de gerçekten çok büyük bir popülerliğe ulaşan Tesla, burada halen yukarıda da dediğimiz gibi sadece Model Y’nin satışını yapıyor. Aslında Türkiye’de Çin’den getirilecek Model 3’lerin satılması da hedefleniyordu ancak Çinli araçlara getirilen ekstra vergi bu planları bozmuştu.

Tesla Model Y araç kaplama yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı