reklamı kapat

POPÜLER

Reuters’a göre ucuz iPhone’lar yolda

Uzun süredir ortalarda olan Apple’ın düşük fiyatlı bir iPhone çıkaracağı dedikoduları hız kazandı. Reuters’in, konuyla ilgili “bilgi sahibi kaynaklar”a dayandırdığı habere göre Apple, iPhone 5 (adının bu olup olmayacağı hala belli değil) ile aynı dönemde 8 GB hafızaya sahip daha düşük teknolojili bir iPhone daha piyasaya sürecek.

Şimdiye kadar Apple hiçbir ürününde bu tarz bir strateji izlemedi ancak dünya genelindeki operatörlerin ve tüketicilerin baskısı onları da etkilemiş görünüyor. Özellikle Çin ve benzeri sosyal/ekonomik durum içindeki gelişmekte olan ülkelerden gelen baskı daha yoğun. Habere göre ucuz iPhone için Asyalı tedarikçiler çalışmaya başladı bile. 8 GB’lık bellekler bir Güney Koreli üreticiden tedarik ediliyor. Kısa süre içinde de cihazlar satışa hazır hale gelecek. Düşük hafızanın yanı sıra ucuz iPhone’da farklı bir işlemci, daha kısa pil ömrü ve daha ucuz maliyetli bir dış kaplama olması da olası görünüyor.

Apple, uzun zamandır takip ettiği strateji gereği konuya ilişkin olumlu veya olumsuz hiçbir açıklama yapmıyor. Yani dedikoduların doğruluğunu teyid etmek için beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.