reklamı kapat

POPÜLER

Robotlarla olası savaşta en büyük müttefikimiz köpekler [Video]

Boston Dynamics‘in robot çalışmaları sırasında herkes ciddi ciddi işinde gücünde sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Zira koca koca adamlar darbe aldığında dengesini sağlayabilen robot köpek Spot ile Android’in kurucu ortağı Andy Rubin’in köpeği Cosmo‘yu karşı karşıya getiriyor.

Distopik evrenlerde, post apokaliptik dünyanın konu alındığı hikayelerde insan oğlunun yanında her zaman güvenebileceği tek bir canlı vardır: Köpekler. Filmlerde, oyunlarda sık sık karşılaştığımız bu durum gelecekte olası bir robot istilası için de geçerli. Robotlara karşı savaşımızda sonuna kadar yanımızda durmaya hazır olan köpekler de Tesla Motors’un yönetim kurulu üyelerinden Steve Jurvetson‘ın Animal vs Robot videosunda açıkça safını belli ediyor.

Tabii işin esprisi bir yana köpekler tıpkı gürültülü otomobiller ya da motosikletlerden hoşlanmadığı gibi robotlardan da gerçekten hoşlanmıyor. En azından Cosmo, Spot’u pek de “arkadaş canlısı” bulmamış. Kendi türünün bir kopyasıyla karşılaşan Cosmo, sakinliğini koruyamıyor ancak aynı zamanda dev robotton da korkmuyor. Tabii sadece oyun oynamak istiyor da olabilir… Cosmo’nun Spot’a olan tepkisini haberin üstündeki videodan izleyebilirsiniz.