reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Lenovo X1 Extreme Gen 4
Lenovo X1 Extreme Gen 4

RTX 3080’li güçlü dizüstü Lenovo X1 Extreme Gen 4 tanıtıldı

Dizüstü pazarının en büyük isimlerinden olan Lenovo, ürün gamına güçlü bir seçenek daha ekledi. Lenovo X1 Extreme Gen 4 geldi.

Lenovo X1 Extreme Gen 4, firmanın şimdiye kadar yaptığı en güçlü dizüstü modelleri arasında yer alıyor. Tasarımsal olarak çok etkileyici olmayan ürün, farkını donanımsal olarak koyuyor.

1.8 kg ağırlığından olan model, 16:10 en boy oranına sahip ve 16 inç boyutundan bir ekran (OLED değil) üzerine kuruluyor. Bu ekran istenirse QHD+, istenirse de UHD+ çözünürlükte alınabiliyor. 600 nit parlaklık ve Dolby Vision HDR destekli ekran yine istenirse dokunmatik tercih edilebiliyor.

Başlıkta da belirttiğimiz gibi dizüstü, ekran kartı tarafında en üstte Nvidia RTX 3080 ile donatılabiliyor. Modelde işlemci olaraksa Intel’un 11 jenerasyon Core i9 H-Serisi kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo X1 Extreme Gen 4 pazarda sağlam bir seçenek oluyor

En üstte 64 GB RAM ve 2 TB SSD ile donatılabilen X1 Extreme Gen 4, bünyesinde 90Wh kapasitesinde pil taşıyor ve opsiyonel olarak 5G desteğiyle de alınabiliyor.

Bu model görebileceğiniz üzere yüksek bir oyun performansı sunabilir ancak esas üretim amacı bu değil. X1 Extreme Gen 4 direkt olarak profesyonellere hitap ediyor ve onların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek gibi duruyor.

Modelin fiyatı ise elbette çok uygun değil. Güçlü dizüstü için başlangıç fiyat 2.150 dolar seviyesinde. Başlangıç modelinde Nvidia RTX-3050 Ti ekran kartı kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video