reklamı kapat

POPÜLER

Ruh halinizi değiştiren giyilebilir teknoloji: Thync [Video]

Nesnelerin interneti, birbirleriyle konuşan makineler, giyilebilir aksesuarlar derken bir anda hayatımız cihazları kontrol edebilen cihazlarla dolup taştı. Peki ya insanları kontrol edebilen cihazlar?

Teknik olarak “kontrol ediyor” diyemeyiz belki anca Thync ruh halinizi değiştirebileceğini iddia ediyor. Giyilebilir bir aksesuar olan Thync’in çalışma prensiplerinin ardında ise nörolojik bilim yatıyor. Alnınıza ve kulağınızın arkasına gelecek şekilde yerleştirdiğiniz iki farklı pad’e sahip olan cihaz ihtiyacınız olduğunda sizi daha enerjik hale getiriyor ya da dinlenmek istediğinizde sakinleşip rahatlamanızı sağlıyor. Enerji veren pad ile sakinleştiren pad’in şekli ve yerleşimi farklı. Cihaz düşük seviyede elektrik titreşimleri vererek istediğiniz ruh haline göre yerleştirdiğiniz pad sayesinde belirli nöral yolları tetikliyor. Bunun karşılığında da beyin bir tepki veriyor. Kısacası Thyc, modern dönemin elektroşok tedavisi gibi işliyor, sadece acısız ve muhtemelen daha güvenli.

thync
Cihazın mobil uygulaması aracılığıyla elektrik titreşimleri vermek mümkün oluyor. Cihazın tamamen güvenli olduğu belirtiliyor. Nörolojik bilim ve teknolojiyi bir araya getiren bu giyilebilir cihazın çalışma prensipleri ve güvenliğiyle ilgili detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz. iOS 8 ve Android ile uyumlu çalışan Thync’in yurt dışı fiyatı 299 dolar.