reklamı kapat

POPÜLER

Rus yapımı 2×2 çılgın arazi motosikleti [Video]

02 Ağustos 2016

Çılgın Ruslar yine iş başında. En son SHERP isimli çılgın arazi aracıyla karşımıza çıkan Ruslar şimdi de en az onun kadar çılgın iki tekerlekli bir araçla karşımızda. Tarus isimli iki çeker motosiklet, “off-road” kavramının adeta kelime karşılığı.

12 inç genişliğinde ve 25 inç çapında şişman arazi lastikleriyle dikkat çeken motosikletin aşamadığı engel, içinden çıkamadığı bataklık yok. İki tekerlekten çekiş sistemiyle geliştirilen Tarus’un süspansiyon görevini de yine dev lastikleri yerine getiriyor. Honda’nın 210 cc’lik GX 210 motor bloğunu kullanan motosiklet 35 km/s hıza ulaşabiliyor. Üstelik kaba ve şişman görünümüne rağmen Tarus yalnızca 80 kg.

Tarus’un bir diğer dikkat çekici özelliği ise tüm parçalarının dakikalar içinde sökülüp taşınabilir hale gelmesi. Bu anlamda hafta sonları arabaya yüklenip “off-road” kaçamağı yapmak için ideal görünüyor.

Tarus şimdilik Rusya’ya özel olsa da geliştirici firma yakında yurtdışına açılacağını da belirtiyor.Web sitelerindeki İngilizce seçeneğinin yarım yamalak çevrili olması da bu yüzden.

VİDEO

YORUMLAR