reklamı kapat

POPÜLER

Rus yapımı süper kahraman filminde Rus Ayısı’nın dönüşümünü izleyin [Video]

Rus yapımı süper kahraman filmi Guardians’ın çekim görüntüleri “Rus Ayısı“nın nasıl hayata geçirildiğini gözler önüne seriyor.

Guardians ya da orijinal ismiyle Zashchitniki, geçtiğimiz şubat ayında Rusya’da sinemalarda boy gösterdi. Rusların süper kahraman filmi çekmek için kolları sıvadığı bu yapım, gişede bekleneni veremese de kamera arkası efektleri oldukça ilgi çekici. Soğuk savaş döneminde Patriot (vatansever) isimli bir organizasyonun kurduğu süper karaman grubunun yeni bir mücadele için bir araya gelmesini konu alan filmde görünmez kadın, taş adam gibi tanıdık süper kahramanlar görmek mümkün. Ancak bizim asıl ilgimizi çeken şey yarı insan yarı ayı olan karakter: “Rus Ayısı”.

Filmin görsel efektlerinin yapımına ilişkin bir video yayınlanmasıyla ayı formuna geçiş efektini de daha net görüyoruz. Bunun dışında filmde kullanılan robotlardan uçuş sahnelerine kadar pek çok görsel efektin perde arkası da videoyla beraber gözler önüne seriliyor. Sarik Andreasyan’ın yönettiği filmin senaristliğini ise Andrey Gavrilov üstleniyor. Filmin beğenilmemesinin ana sebeplerinden biri olarak ise konunun sıkıcı olduğu öne sürülüyor. Ne yazık ki gişedeki başarısızlığı yüzünden global bir dağılım göremeyecek olan filmin görsel efektlerine ilişkin videoya haberin devamında ulaşabilirsiniz. Filmin fragmanı ise haberin hemen üstünde yer alıyor.

VİDEO

YORUMLAR