reklamı kapat

POPÜLER

Saatlerin kordonları da akıllanıyor

Akıllı saatlerin yükselişe geçmesiyle birlikte zor dönemler geçiren saat sektörünün dev isimleri, çareyi akıllı saat özelliklerini mekanik saatlere getirmekte buluyor. Montblanc tarafından üretilen akıllı kordon,akıllı ve mekanik saati aynı anda kullanmak isteyenlere hitap ediyor.

Her mekanik saate uyumlu olarak kullanılabilen bu saat kayışı; aktiviteleri takip edebiliyor, mesaj gönderebiliyor ve alabiliyor, müziği kontrol edebiliyor ve bildirimleri görüntüleyebiliyor. Montblanc‘in İtalya’da bulunan deri fabrikasında üretilen özel bir deriyle yapılan kordon, oldukça da hoş bir görünüme sahip. Güneşli ortamlarda dahi net bir görünü sunabilen dokunmatik ekranla gelen kordonun pil ömrünün 5 gün olduğu dile getiriliyor.
montblanc2
Montblanc’in akıllı kordonu Android cephesinde şimdilik Samsung Galaxy S4, S5, Note 3 ve Note 4 ile uyumlu olarak çalışabiliyor. iOS tarafında ise iPhone 4S ve üzeri cihazlarla uyumlu olduğu belirtiliyor. Timewalker serisinde saatlerle tümleşik bir yapıda satışa sunulan kordonlar istendiği takdirde ayrı olarak da satın alınabiliyor. Söz konusu yeni seri saatlerin fiyatları 3.600 dolar’dan başlarken, kordonu tek başına 425 dolara satın almak mümkün oluyor.

YORUMLAR