reklamı kapat

POPÜLER

Leica L1 ve Leica L2
Leica L1 ve Leica L2
Leica L1 ve Leica L2
Leica L1 ve Leica L2

Sade tasarımın lüks ile buluştuğu nokta; huzurlarınızda Leica’nın ilk mekanik saatleri L1 ve L2

17 Haziran 2018

Dünyanın en prestijli fotoğraf makinesi üreticisi sayılan Leica, beklenmedik yeni bir alana giriş yaptı. Firma, tarihinde ilk defa kurduğu özel departman ile L1 ve L2 isimli lüks saat üretti.

Almayan merkezli Leica, çok ama çok uzun süredir hayatımızda bulunuyor. Hem filmli hem de dijital fotoğraf makineleri hazırlayan firma, artık lüks mekanik saat pazarında da yer alıyor. Almanya’da yer alan genel merkezinde Ernst Leitz Werkstätten isimli bir departman kuran firma, buradan karşımıza ilk saatleri L1 ve L2′yi çıkarttı. Firmanın birçok kamerasını üreten Prof. Achim Heine tarafından tasarlanan saatler, oldukça sade bir çizgi üzerine kuruluyor. Leica fotoğraf makineleri gibi gösterişten uzak olan saatlerin, mekanik mekanizması aktif olarak görülebiliyor. Lüks saatlerin en önemli detayı olan bu mekanizmalar, açıklandığı kadarıyla L1 ve L2’de Lehmann Präzision‘dan geliyor. Ön yüzlerinde çizilmeye karşı oldukça dayanıklı safir kristal cam kullanılan saatler, birbirleriyle aynı görünüyor. Burada L2 farkını hareketli çerçevesi ile koyuyor. Bu çerçeve sayesinde kişiler ikinci saat dilimine geçiş yapabiliyor. 41mm gövdeleri paslanmaz çelikten üretilen saatlerden L2, istenirse 18 karat roze altın kaplama ile satın alınabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leica L1 ve Leica L2

L1 ve L2, Leica için yeni bir dönemin başlangıcı

50 metre suyun altına inebilen yeni saatler, oldukça şık duran deri kayışla geliyor. 14mm kalınlığı bulunan saatler, tahmin edebileceğiniz üzere hiç de ucuz değil. Başlangıçta 400 adet üretilen saatlerin başlangıç fiyatı yaklaşık 12 bin dolar seviyesinde.

İlgili Video

Şirketin en yeni fotoğraf makinesi C-Lux