reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Instagram
Instagram
Instagram
Instagram

iOS ve Android'in yerleşik kullanım detayları sayfası

Durumları ciddileşen “Instagram bağımlıları” için yeni özellik

Google ile Apple, biliyorsunuz artık kişilerin akıllı telefonlarında daha az zaman geçirmesi için yeni özellikler geliştiriyor. Bunları iOS ve Android‘e yerleşik olan getiren firmalar, diğer platformlara da örnek oluyor. Bunlardan birisi de Facebook‘un sahibi olduğu Instagram.

Advertisement

Instagram son dönemde inanılmaz popüler olmuş durumda. Facebook’un başına gelen skandallar ve sunulan etkileşim nedeniyle servis gün geçtikçe daha büyük bir yer halini alıyor. Hal böyle olunca platformda geçirilen zaman da artıyor. Bir yerden sonra kişilerin psikolojilerini bozan ve bir hayal dünyasında yaşanmasına neden olan Instagram, bunu kontrol altına almak istiyor. İşte bunun için uygulamaya “Kullanım Bilgileri” isimli bir bölüm geliyor. Kısa süre önce görüntülenen bu bölüm, ilk olarak kişilere uygulama içerisinde geçirdikleri zamanı gösteriyor. Fakat burada daha önemli olan eklenen günlük limit seçeneği. Bu sayede kişiler gün içerisinde Instagram içerisinde geçirdikleri süreyi kısıtlandırabiliyor. Burada aynı zamanda bildirim ayarları da yer alıyor. Kişiler bu sayede platformdan gelen bildirimleri rahatlıkla özelleştirebiliyor. Böylelikle sadece çok önemli sayılan (!) etkileşimler için uygulama açılmış oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Instagram
Instagram
Instagram

iOS ve Android'in yerleşik kullanım detayları sayfası

Instagram bir bağımlılık halini aldı

Çok kabul edilmiyor olsa da çoğu kişi için durum maalesef böyle. Birçok insan platform üzerinde sahte hayatlar yaşıyor / yaratıyor. Aynı zamanda maddi durumu çok iyi olanların ya da ünlülerin hayatlarına özenen milyonlarca genç ciddi bunalımlar yaşayabiliyor. Bu sorunları yeni özelliğin engellemesi elbette çok mümkün görünmüyor ancak kendini sınırlandırarak hayatını düzene sokan yine milyonlarca insan bulunuyor. Bu özellik ile Instagram’ın gerçeklerin önüne geçmesini engellemek daha kolay olacak gibi duruyor.

İlgili Video

Apple’ın mobil fotoğrafçılık için hazırladığı eğitimlerden