reklamı kapat

POPÜLER

Sahibinin ismini duyunca sessize geçen kulaklık

Gürültü engelleyici özellikli kulaklıklar gerçekten güzel icat. Ortam seslerinden izole olup sadece müziğe odaklanmayı sağlayan teknoloji, diğer taraftan bize sesini duyurmaya çalışan insanlar için sinir bozucu olabiliyor. İnsanlara bu ızdırabı yaşatmak istemeyen kullanıcılar için Amazon‘un güzel bir çözümü var.

Amazon’un geliştirme aşamasında olduğu kulaklık, yine tüm ortam gürültüsünü engellediği gibi başkalarının sesini “yalnızca bize seslendiklerinde” duymamızı sağlıyor. Kulaklık sahibinin ismini duyduğu anda ortam seslerini açtığı gibi isteğe göre müziği de durdurabiliyor. Kulaklık bunu Amazon’un sesli asistanı Echo’da da bulunan “anahtar kelime tanıma” teknolojisinden faydalanıyor. Kulaklığa tanıtılan kelime duyulduğunda söz konusu teknoloji devreye giriyor. Birden fazla kelime tanıtma imkanı da sunan teknoloji, farklı şekillerde seslenecek insanları da hesaba katmanızı sağlıyor.

Amazon söz konusu patent için birkaç yıl önce yaptığı başvuruda an itibarıyla mutlu sona ulaşmış durumda. Dolayısıyla ses tanımalı kulaklığını yakın zamanda duyurması sürpriz olmaz.

YORUMLAR