reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, 550 MB/520 MB okuma-yazma hızına sahip yeni SSD’sini tanıttı

Son zamanlarda özellikle akıllı telefonlarıyla ön plana çıksa da, Samsung PC’lere yönelik hızlı ve yüksek kapasiteli flash depolama birimleri üzerinde de ciddi çalışmalar yapıyor. Güney Koreli elektronik devi, geçtiğimiz yıl 840 ECO ile 1 TB’lık katı hal sürücüsünü (SSD) üretebilmek için elinden geleni ardına koymamıştı. Samsung şimdi de, üst düzey PC’ler ve iş istasyonları için geliştirdiği 2,5 inçlik SATA III flash depolama birimi serisi 850 PRO’yu tanıttı.

850 PRO, firmanın 3D dikey NAND (V-NAND) teknolojisini içeriyor. Bu teknoloji hücre yapısını dikey biçimde entegre ederek üstün hız, verimli enerji kullanımı ve dayanıklılık sağlıyor. Dahili Dynamic Thermal Guard teknolojisi, sürücüleri optimum sıcaklıkta tutarak aşırı ısınmayı ve veri kaybını önlüyor. Kısacası Samsung’un çok daha ufak boyutlu olmasına rağmen ciddi derecede hızlı olan katı hal sürücüleri üretmesinin ardındaki teknoloji 3D V-NAND.

Samsung’un iddiasına göre okuma hızı 550 MB/saniye, yazma hızı ise 520 MB/saniye değerlerine ulaşan 850 PRO serisi sürücüler bu ay itibarıyla 129,99 (128 GB) – 699,99 (1 TB) dolarlık etiketlerle 53 ülkede piyasada olacak.

İLGİLİ HABERLER