reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S23 Ultra LOG Tasarım

Samsung, akıllı telefon pazarının son çeyrek lideri oldu

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bir kez daha akıllı telefon pazarının son çeyrek lideri olmayı başardı.

Canalys tarafından paylaşılan 2023’ün üçüncü çeyreği raporunda liderlik koltuğunda yine Samsung karşımıza çıktı. Son çeyrekte 57,2 milyon telefon sevkiyatı gerçekleştiren şirket, pazarın yüzde 20’sini eline geçirdi. İkinci sırada yüzde 17 pazar payı elde eden Apple, üçüncü sırada yüzde 14 pazar payı elde eden Xiaomi, dördüncü sırada yüzde 9 pazar payı elde eden OPPO, beşinci sırada ise yine yüzde 9 pazar payı ile Transsion (İçinde birden fazla marka var) yer alıyor. Lider Samsung bu aralar 2024’ün başında gelecek yeni amiral gemisi serisiyle ses getiriyor. Galaxy S24 serisi en son çıkan bilgilere göre taşıyacakları yapay zeka gücü yüksek işlemcilerin de etkisiyle şirketin ürettiği en akıllı telefonlar olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bazı kaynakların iddia olarak gündeme getirdiği bu gelişme, telefonların özellikle üretken yapay zeka üzerinden birçok imkan getireceğini gösteriyor.

OpenAI imzalı ChatGPT ve Google imzalı Bard gibi sohbet botlarının sunduğu bazı özellikleri yerleşik olarak sunacak bilgisi verilen telefonlar, kaynaklara göre yazılanlardan içerik (Görsel ya da yazılı) içerik de üretebilecek.

Sesli yönetiminin ve etkileşimin de çok güçlü olacağı Galaxy S24 serisi, iddiaya göre yapay zeka konusunda Google’ın güncel Pixel’lerinden dahi daha yetenekli ve hızlı olacaklar. Galaxy S24 serisi eğer kaçırdıysanız küresel olarak iki farklı işlemci taşıyacak.

Samsung haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

İLGİLİ HABERLER