reklamı kapat

POPÜLER

Samsung BedTime VR Stories ile masal saatini kaçırmayın [Video]

Samsung, sık sık iş gezisine çıkan, gece geç vakitlere kadar çalışmak zorunda kalan ve bu yüzden çocuklarının uyku saatinde yanında olamayan ebeveynler için geliştirdiği yeni sanal gerçeklik uygulamasını tanıttı. Artık masal saatlerini kaçırmayacaksınız.

Mesafe kavramını tamamen ortadan kaldıran sanal gerçeklik cihazları iletişime yeni bir boyut kazandırma konusunda oldukça başarılı. Samsung’un Bedtime VR Stories isimli uygulaması da bunun en yeni örneklerinden biri. Eğer çocuğunuzun masal saatini her defasında kaçırıyor ve ona kendi sesinizle masal okuyamıyorsanız, çözüm Samsung’da.

Bedtime VR Stories uygulaması, ebeveyn ve çocuğun sanal gerçeklik düzlemi üzerinde buluşarak bir masalı paylaşmasını sağlıyor. VR ve VOIP (Voice Over Internet Protocol) teknolojilerinden yararlanan uygulamada, kendi sesinizle çocuğunuza masal okuyabiliyorsunuz. Her bir hikaye yaklaşık 6-7 dakika boyunca sürüyor. Ebeveynlerin uygulama için Gear VR’a ve tabii ki onunla uyumlu bir akıllı telefona ihtiyacı var ancak çocuklar basit bir cardboard ve akıllı telefonla masalın bir parçası olabiliyor.

Uygulama henüz resmi olarak yayınlanmadı ve geliştirilmeye devam ediliyor. Oldukça etkileyici ve bir o kadar da keyifli bir proje olan BedTime VR Stories, pek çok ebeveyne Samsung akıllı telefon ve Gear VR aldırabilir. Ancak çocuğunun telefonlarla bu kadar içli dışlı olmasını istemeyen, özellikle her akşam 6-7 dakika boyunca gözünde tutmasını tercih etmeyen aileleri ikna edebilir mi emin değiliz.

VİDEO
https://youtu.be/XRbAvieBXfc