reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir telefon

Samsung’dan dikkat çeken katlanabilir telefon açıklaması

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, katlanabilir telefon tarafına yönelik önemli bir açıklama yaptı. Bu açıklama ile bir soru işareti ortadan kalktı.

Samsung Mobile’ın başındaki yeni isim Roh Tae-moon, Türkiye fiyatı 13.499 TL olan Galaxy Z Flip sonrasında önemli bir açıklamada bulundu. Biliyorsunuz firma sürekli olarak ilginç katlanabilir telefonların patentini alıyor. Bu patentlerin birçoğunda karşımıza iki noktadan katlanabilir telefonlar çıkıyor. Yani aşağıdakine benzer şekilde iki farklı menteşe ve üçlü katlama üstüne kurulan bu modeller, Roh Tae-moon’a göre yakın zaman içerisinde gerçek olmayacak. Firma bunu yapabileceklerini yani teknik olarak çift menteşeli bir cihazın mümkün olduğunu ancak bunun henüz istenmediği aktarıyor. Çünkü yöneticiye göre böyle bir cihaza ihtiyaç yok. Daha doğrusu firma henüz böyle bir cihazın pratikte bir faydası olduğuna inanmıyor. Bu açıdan Galaxy Fold 2‘nin, Galaxy Fold ile benzer bir tasarıma sahip olacağı da netleşmiş oluyor. Tahminler doğruysa merak edilen ikinci cihaz yaz aylarında geliyor.

Samsung katlanabilir telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, katlanabilir telefon pazarının lideri konumunda

Galaxy Fold sonrası çıkan ve çok ses getiren Galaxy Z Flip ile firma bu alandaki dominant yapısını sağlamlaştırmış durumda. Yakında Huawei’den de ikinci katlanabilir telefon geliyor ancak Huawei’nin bu alanda şimdilik Samsung’la yarışa girme şansı bulunmuyor. Çünkü Huawei cihazlarda ambargo nedeniyle Android lisansı bulunmuyor. Bu da telefonları daha çok Çin pazarına özel bırakıyor. Samsung’un modelleri ise global olarak satılıyor. Galaxy Z Flip, Türkiye gibi Galaxy Fold’un satılmadığı ülkelere de geliyor. Bu çok önemli görünüyor.

İlgili Video