reklamı kapat

POPÜLER

Samsung 4K OLED

Samsung’dan dizüstü bilgisayarlar için heyecan veren gelişme

Dizüstü bilgisayarların ekranları akıllı telefonlar kadar büyük değişiklikler görmüyor. Ancak Samsung bunu değiştirmek istiyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, dünyanın en büyük ekran / panel üreticileri arasında yer alıyor. Gelen son bilgilere göre firma, dizüstü bilgisayarlara özel olarak bir 4K OLED ekran geliştirmiş durumda. Resmi olarak CES 2019 kapsamında lanse edileceği belirtilen bu panel, gerçekten heyecan veriyor. Akıllı telefonlar için geliştirdiği OLED paneller sektörün en iyisi olan firma, bunu 4K gibi yüksek bir çözünürlükte dizüstülere de getirmeye hazırlanıyor.  Samsung Display imzalı bu 4K OLED panelin, 13,3 inç, 14 inç ve 15,6 inç boyutlarda tasarlandığı söyleniyor. Bu panelin çok ince olduğu, geniş görüş aşısı sunduğu ve düşük mavi ışık yaydığı da belirtiliyor. Özellikle bu son detay göz sağlığı için büyük önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung imzalı 4K OLED ekrana sahip dizüstüler de CES 2019’da geliyor

2019’da birçok üreticinin OLED ekranlı dizüstü bilgisayarları satışa sunacağı belirtiliyor. Ancak bunların çok üst düzey modeller olacağı söyleniyor. OLED panelleri bu boyutlarda üretmek halen LCD’ye göre daha yüksek maliyet oluşturuyor. OLED ekranın düşük seviye modellere gelmesinin 2019’da pek mümkün olmadığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Çift ekranlı akıllı telefon Nubia X