reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan eski telefonlara hayat veren proje: “Upcycling” [Video]

Güney Kore merkezli teknoloji Samsung, biriken eski cihazları yeniden işlevsel hale getirmek istiyor. Bunun için Upcycling yeniden gündemde.

Birçok kişinin elinde eski akıllı telefonu halen duruyor. Satılmaz diye bir kenara konulan telefonlar aslında gerçek anlamda işe yarayabiliyor. Bunun için 2017 yılında Upcycling isimli bir proje başlatan Samsung, bu projeyi CES 2021 kapsamında bir kez daha karşımıza çıkardı. Aktarıldığı kadarıyla firma yıl sonunda eski cihazlara bir yazılım güncellemesi gönderecek ve onları Upcycling kapsamında işlevsel kılacak. Firma burada temel eski akıllı telefonları birer IoT cihazı haline getirmek istiyor. CES 2021 gösteriminde firma güzel bir örnek veriyor. Eski bir akıllı telefon bir bebek monitörü haline getirilebiliyor. Bebeğin yanına bırakılan eski telefon bebek ağladığı zaman sesi algılayarak yeni nesil telefonunuza bildirim geçebiliyor. Başka imkanlar da getirecek sistemin, nasıl bir deneyim sunacağı merak ediliyor ancak bunun için daha beklememiz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, CES 2021’in en aktif firmalarından oldu

Firma fuar kapsamında 2021 televizyon modellerini, yeni robot sistemlerini ve geleceğin otomobil yaşam alanını görücüye çıkardı. Ancak firmadan esas beklenen duyurular 2 gün sonra geliyor. 14 Ocak tarihinde Galaxy S21 ailesi, Galaxy Buds Pro ve Galaxy Tag ürünleri geliyor. Bu ürünlerin tüm detayları için bizi takip etmeye devam edin.