reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, dört nesil güncelleme vereceği bazı cihazları açıkladı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, dört nesil güncelleme vereceği bazı cihazları açıkladı. Burada telefon yanında tablet bilgileri de verildi.

Samsung, güncelleme konusunda Android dünyasının en başarılı isimleri arasında yer alıyor. Firma, Türkiye dahil birçok pazarda Android 12 güncellemesi özelinde çok hızlı durumda ve birçok cihazı yeni sürüme uzun süre önce geçirmiş durumda. Firma bu konuda gelecekte daha iyi hale gelecek. Çünkü Samsung, belirli Galaxy cihazlar için tam dört nesil boyunca (Dört ayrı ana sürüm güncellemesi) güncelleme desteğini standart hale getirdi. Firma aynı zamanda bazı telefonlarına tam beş yıl güvenlik güncellemesi de verecek.

Dört nesil ‘One UI’ ve beş yıl boyunca güvenlik güncellemesi alacak Galaxy cihazlardan bazıları tam olarak şöyle olacak:

Galaxy S Serisi: Galaxy S22, S22+, S22 Ultra’nın yanı sıra Galaxy S21, S21+, S21 Ultra, S21 FE ve yeni çıkacak S serisi cihazlar
Galaxy Z Serisi: Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3 ve yeni çıkacak Z serisi cihazlar
Galaxy A Serisi: Yeni çıkacak olan A serisi cihazlardan bazıları
Galaxy Tabletler: Galaxy Tab S8, S8+, S8 Ultra ve yeni çıkacak Tab S serisi cihazlar

Bu arada süreç sadece telefon ve akıllı telefon ile sınırlı değil. Açıklamaya göre dört yıla kadar ‘One UI Watch’ ve ‘Wear OS Powered by Samsung’ güncellemesi alacak Galaxy cihazları arasında da aşağıdakiler yer alıyor:

Galaxy Watch: Galaxy Watch4, Galaxy Watch4 Classic ve yeni çıkacak Galaxy Watch serisi cihazlar.

Dört nesil boyunca One UI güncellemesi almaya uygun olmayan Galaxy cihazları ise üç nesil boyunca One UI ara yüzü güncellemesi almaya devam edecek.

Samsung Electronics Başkanı ve Mobil Deneyim Bölümü Başkanı TM Roh, güncelleme ve güvenlik destekleri ile ilgili, “Samsung olarak, Galaxy kullanıcılarına yenilikçi mobil deneyimleri süreklilik oluşturarak sunmak için çok çalışıyoruz. Samsung kullanıcılarının çoğu belli bir akıllı telefon modelini sevdikleri ya da sürdürülebilirliğe inandıkları için cihazlarını daha uzun dönemli olarak kullanmayı tercih ediyor. Biz de inovasyon konusundaki çabalarımızı bir adım öteye taşıyarak kullanıcılarımıza dört nesle kadar One UI güncellemesi sunuyor, mümkün olan en üst düzey mobil deneyimi yaşamalarını sağlıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca