reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A30

Samsung Galaxy A serisine de 3 yıl güncelleme gelebilir

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Unpacked 2020 kapsamında amiral gemilerine üç yıl güncelleme sözü vermişti. Süreç orta seviye için de geçerli olabilir.

Samsung, Unpacked 2020 kapsamında Galaxy S10 serisi ve daha yeni amiral gemileri üç yıl boyunca ana Android güncellemelerini alacak açıklaması yapmıştı. Aynı zamanda bu telefonlara düzenli olarak güvenlik güncellemeleri vereceğeni de aktaran firma, bu açıklamasıyla kullanıcıları memnun etmişti. Bu açıklamada aynı zamanda Galaxy A serisinin de adı geçmişti. Burada “donanım yeterse” şeklinde bir tabir kullanılmış ve donanım yeterli olduğu süre boyunca yeni Galaxy A modelleri de üç yıl güncelleme alacak gibi bir görüş oluşmuştu. İşte tam da bu konuda yeni bir bilgi ortaya çıktı. Firmanın bir müşteri temsilcisi, “bazı” Galaxy A cihazların da üç yıl ana Android güncellemelerini alacağını aktardı. Ancak burada halen üç yıllık güncelleme sürecinden hangi cihazların yararlanacağı bilinmiyor. Firma şu an ileriye dönük donanımı yeterli cihazları tam olarak belirlemeye çalışıyor olabilir deniyor. Ancak 2019’dan sonra çıkan birçok orta seviye cihazın Android 11 sonrasında Android 12’ye de geçeceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung güncelleme konusunda bu adımı atarsa büyük takdir toplayacaktır

Daha önce de söylediğimiz gibi birçok oldukça eski cihazı en azından güvenlik güncellemeleri odağında güncel tutan firma, bundan sonra ana Android güncellemeleri konusunda da kişileri pişman etmeyecek gibi görünüyor. Android telefon dünyasında 3 yıl güncelleme birçok kullanıcı için fazlasıyla yeterli görünüyor. Elbette daha fazlası iyi olacaktır ancak şirket her yıl onlarca farklı telefon çıkarıyor. Bu kadar cihazın yıllar boyunca sürekli güncellenmesi pek olası durmuyor. Ayrıca Android altyapısı da sürekli olarak daha güçlü sistemler istiyor.

İlginizi Çekebilir

SpaceX bugün önemli bir başarı ilan etti