reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A72

Samsung Galaxy A72 ve Galaxy A52’ye kamera kalitesini artıran güncelleme

Samsung Galaxy A52 ve Galaxy A72 kullanıcıları için sunulan yazılım güncellemesiyle telefonlar yeni galeri ve kamera özelliklerine kavuşuyor. Yeni galeri uygulaması fotoğrafların çözünürlüğü, parlaklığı, kontrastı ve keskinliği için otomatik olarak optimizasyonlar sunuyor.

Uygulama önceden ayarlanmış fotoğraflarda da öneride bulunabiliyor. Güncelleme aynı zamanda kamera güncellemerini de kullanıcılara sunuyor. Yüz tanıma özelliğinin iyileştirildiği güncelleme arama kalitesini de artırıyor. A525MUBU2AUF3 ve A725FXXU2AUF3 model numaraları altında yayınlanan güncelleme orta segment telefonların hem galeri hem de kamera özelliklerimi iyileştiriyor. Henüz paylaştığımız güncelleme versiyonu telefonunuz için gelmediyse sabırlı olmanızda yarar var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 ve Galaxy A52g hangi özelliklere destek veriyor?

Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 720G işlemcisinden ve 8 GB RAM’den alan telefonda Full HD+ piksel çözünürlüklü 6,7 inçlik Super AMOLED ekran bulunuyor. Telefonun ekranı 800 nit parlaklık sunuyor. Pil kapasitesi 5.000 mAh olan telefonda Dolby Atmos destekli stere hoparlörler bulunuyor. Bu sayede telefon güçlü bir ses performansı vadediyor. 64 megapiksel F/1.8 diyaframlı ana kameraya 12 megapiksel ultra geniş açı, 8 megapiksel telefoto ve 5 megapiksel makro kameralar eşlik ediyor. Telefonun ön tarafında 32 megapiksellik kamera yer alıyor. Telefonun ana kamerasıyla saniyede 30 kare 4K video kaydı yapmak mümkün. Galaxy A72’nin detaylı incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Qualcomm’un Snapdragon 720G işlemcisinden ve 8 GB RAM’den güç alan Galaxy A52’de Full HD+ piksel çözünürlüklü 6,5 inç Super AMOLED ekran bulunuyor. Ekran bununla birlikte 90 Hz yenileme hızına da sahip. Akıcı bir ekran deneyimi sunan ekranın parlaklık değeri ise 800 nit. Dolby Atmos destekli stereo hoparlörlerle güçlü ses performansı vadeden telefonun pil kapasitesi 4.500 mAh.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarıyla tanışın