reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A9s

Samsung Galaxy A9s modelinin dörtlü arka kamera kurulumu detaylandı

Bugün performans testinde görünen Samsung Galaxy A9s, dört kamerasıyla fark yaratmaya hazırlanıyor. Peki bu kameralar nasıl bir kurulumda karşımıza çıkıyor?

11 Ekim tarihinde resmi olarak lanse edilecek Samsung Galaxy A9s, Evan Blass’ın paylaşımıyla kamera konusunda detaylandı. Görebileceğiniz üzere modelin arkasında dikey olarak konumlandırılmış tam dört farklı kamera yer alıyor. Baktığımız zaman en üstte yer alan kamera 8 megapiksel çözünürlükte ve F2.4 diyafram değerine sahip. Bu kameranın görevi 120 derece görüş açısıyla ultra geniş açı çekimler yapmak. Bir sonraki kamera ise zoom için konulmuş. 10 megapiksel çözünürlük ve F2.4 diyafram değerine sahip model, 2 kat optik yakınlaştırma sunuyor. Kurulumdaki üçüncü kamera “ana kamera” olarak geçiyor. 24 megapiksel çözünürlüğü bulunan kamera, F1.7 diyafram değeriyle fark yaratıyor. Bu diyafram değeri düşük ışıkta temiz fotoğraflar çekilebileceği anlamına geliyor. En altta yer alan kamera ise derinlik algılama amacıyla görev yapıyor. 5 megapiksel çözünürlüğe sahip F2.2 diyaframlı kamera, “Live Focus” özelliğiyle geliyor. Bu kamera hem arka planı bulanıklaştırma hem de çekim sonrasında netlik değiştirme amacı taşıyor deniyor. Modelin önünde ise 8 megapiksel F1.7  kamera bulunuyor.

Samsung Galaxy A9s

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A9s modelinin diğer özellikleri ise şöyle

Merak edilen akıllı telefon açıklandığı kadarıyla gücünü Snapdragon 660 işlemciden ve 6 GB RAM‘den alıyor. Dahili depolaması 128 GB olarak görülen ve microSD desteği bulunan telefon, 3.720 mAh pile sahip. 6,28 inç 2200×1080 piksel AMOLED ekran üzerine kurulacak cihazın, kutusundan Android 8.1 Oreo ile çıkacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin en yeni modellerine Y9 2019