reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Book incelemesi

02 Eylül 2017

galaxy book

Lenovo

PERFORMANS

Samsung’un hibrit bilgisayarı Galaxy Book, 7.nesil Intel Core i5-7200 işlemcisinden, Intel HD 620 grafik işlemcisinden ve 4 GB RAM’den güç alıyor. Teknik özellikleri bir kenara koyup bilgisayarın performansını günlük kullandığımız uygulamalarda test ettiik. Uygulamar arasındaki geçişlerde sorunsuz bir performans sergileyen Galaxy Book’un beklentimizi karşıladığını belirtelim. Photoshop uygulamasını sorunsuz bir şekilde çalıştırabilen bilgisayarı popüler benchmark uygulamalarından Geekbench 4’te mercek altına aldık. Geçtiğimiz yılki Intel Core M işlemcili Galaxy Tab ProS, tek çekirdek performansında 2.257, çok çekirdek performansında ise 4.451 puan almıştı. Galaxy Book’un Geekbench 4’ten elde ettiği puanlar ise sırasıyla 3.875 ve 7.580.


Geçtiğimiz yılki modelden daha güçlü performans sergileyen Galaxy Book’un Microsoft’un Office uygulamalarını ve çok yüksek performansa ihtiyaç duymayan oyunları hızlı çalıştırdığını belirtelim. Günlük işlemler için iyi bir performans sergileyen makinenin video düzenleme ve yüksek boyuttaki fotoğrafları düzenleme için uygun olmadığının altını çizelim.


Galaxy Book’un dikkat çekici özelliklerinden bir diğeri de parlak ve canlı ekranı. Galaxy telefonlardan ve tabletlerden alışık olduğumuz başarılı Super AMOLED ekran Samsung’un yeni hibrit bilgisayarında da kullanılıyor. Galaxy Book’un sunduğu ekran perfomansıdan epeyce etkilendik.


Samsung bilgisayarın sunduğu pil ömrünü 11 saat olarak açıklasa da Galaxy Book’ta ekran parlaklığını sona getirildiğinde bu süreye yaklaşılamadığını belirtmemiz gerekiyor. Ortalama bir kullanımda 8 saate varan bir pil ömrü sunan bilgisayar hızlı şarj teknolojisine destek verse de bilgisayarın pili yaklaşık 3 saatte doluyor.