reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Book Pro

Samsung’dan iddialı özelliklere sahip iki yeni Galaxy Book Pro dizüstü geliyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, dizüstü pazarında iki iddialı model üzerinde çalışıyor. Galaxy Book Pro serisi yolda bulunuyor.

Samsung Galaxy Book Pro serisi aktarıldığı kadarıyla Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360 olmak üzere iki farklı modelden oluşuyor. Ortak olarak OLED ekran üzerine kurulacak Windows 10 dizüstüler, 13,3 inç ve 15,6 inç boyutlarda tasarlanıyor. Modellerden Galaxy Book için LTE, Galaxy Book Pro 360 içinse 5G desteğini sunacağı aktarılan firma, dizüstüleri ortak olarak S Pen kalem desteğiyle hazırlıyor. OLED + S Pen desteğiyle özellikle çizim konusunda çok iyi bir seçenek olacak gibi görünen Galaxy Book Pro serisi, güçlerini Intel’ın son jenerasyon Core i5 ya da Core i7 işlemcilerinden alacak. Modeller henüz tam olarak ne zaman çıkacak ya da kaça satılacak bilinmiyor. Ancak fiyatların donanımlar göz önüne alındığı zaman çok da düşük olması beklenmiyor.

Samsung Galaxy Book Pro serisi 90 Hz yenileme sunabilir

Samsung Display, 90 Hz OLED panelleri geçtiğimiz ay duyduğumuz kadarıyla yüksek rakamlarda seri üretime almış durumda. Bu 90 Hz OLED panele sahip birçok dizüstünün, yakında resmi olarak tanıtılacağı aktarılıyor. Burada birçok şirketin çalışmalar yaptığı aktarılıyor ve bu da son kullanıcı için gerçekten güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çok yüksek miktarda üretileceği için maliyeti eskiye oranla düşük olacak bu OLED paneller, bağlantılı olarak OLED ekranlı dizüstülerin fiyatını da aşağıya çekecek. Derin gerçek siyahlar ve canlı renkler sunan OLED paneller, 90 Hz yenileme hızı ile akıcı, OLED’in karakteristik yapısıyla da göz alıcı bir deneyim getirmeye geliyor.

Bu arada firmanın Galaxy Book Pro serisinden ön kamerayı ekranın altına ihtimali de bulunuyor. Samsung bu konuda da uzun zamandır aktif olarak çalışıyor.

Not: Görsel temsilidir.

 İlginizi Çekebilir

Son dönemde çıkan en iddialı elektrikli scooter