reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung Galaxy Galaxy S21 Ultra’nın onarımıyla ilgili can sıkan gelişme

Samsung Galaxy S21 Ultra modelinin satışa sunulmasının ardından telefon parçalarına ayrılmış ve biz bu haberi sizlerle paylaşmıştık.

PBKreviews, telefonun tamir edilebilirlik puanına 10 üzerinden 6 puan vermişti. Galaxy S21 Ultra’nın standart model kadar basit onarılamamasının sebebi de ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre telefonun diğer Galaxy S21 modellerine göre telefondaki kamera modülü yapışkanla arka cam panele yapıştırılmış durumda. Bu sepeple telefonun onarımının zor olduğundan söz ediliyor. Her kamera lens kapağının bağımsız olarak çıkarılabileceği belirtiliyor. Cam arka panelin çıkarılmasından sonra çok sayıda vidanın ve şeridin de çıkarılması gerekiyor. Standart modelde olduğu gibi Ultra modelinde de telefonun kasasına yapışkanla yapıştırılmış bir pilden de söz ediliyor. Ekranı anakarta bağlayan şerit kablonun her iki uçtan da çıkarılamadığı ifade ediliyor. Samsung’un NFC antenleri ve anakartlarında fazlaca grafit film kullanıldığı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G güçlü performansıyla fark yaratıyor

Exynos 2100 işlemcisinin tercih edildiği telefon Android 11 yüklü geliyor. Infiniy O ekran tasarımını benimseyen telefonda 6,8 inçlik bir ekran kullanılıyor. Telefonun pil kapasitesi ise 5.000 mAh. Telefonun arkasında ise dörtlü kamera yer alıyor. Burada 108 megapiksel ana, 12 megapiksel ultra geniş açı, 10 megapiksel telefoto ve 10 megapiksel “periskop temelli” kamera yer alıyor. Aileyle ilgili tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video