reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8 bir ilke imza atabilir

Samsung Galaxy Note 8’in detayları tüm hızıyla ortaya çıkmaya devam ediyor. Çok kısa bir süre önce yaptığımız haberde Galaxy Note 8’in parmak izi okuyucusunun ekran üzerinde olmayabileceği şeklinde hayal kırıklığına uğratan bir bilgiyi sizlerle paylaşmıştık. Yeni gelen bilgi ise telefonun performans açısından beklentileri fazlasıyla karşılayacağına işaret ediyor. 

Galaxy Note serisi son zamanlarda Galaxy S serisi ile teknik anlamda başa baş ilerliyor. Bu da kullanıcıların yalnızca kalem kullanmak isteyip istemediğine göre Note veya S serisi arasında seçim yapması anlamına geliyor. Fakat iddialar doğruysa bu yıl durum biraz daha farklı olacak. Çünkü Galaxy Note 8’de Galaxy S8’in aksine Snapdragon 835 işlemcinin değil Snapdragon 836 işlemcinin kullanılacağı öne sürülüyor. Snapdragon 836’nın 2,5 GHz hızında 8 çekirdekli bir yapıda olacağı belirtiliyor. Mevcut en yüksek seviyedeki işlemci olan Snapdragon 835’teki saat hızı ise 2,45 GHz. Ayrıca işlemcinin saat hızının ise 740 MHz olacağı ifade ediliyor.

İki işlemci arasındaki performans farkı çok az ancak yine de en yüksek performans sunan telefonu almak isteyenlerin Galaxy S8 yerine Note 8’i tercih edebileceğini söylemek mümkün. Samsung Galaxy Note 8’in Snapdragon 836’yı kullanan ilk telefon olacağı ve onu LG V30 ile ikinci nesil Google Pixel’in takip edeceği söyleniyor.