reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8 dev bir ekranla geliyor

Samsung’un önümüzdeki aylarda tanıtması beklenen yeni Galaxy Note 8 hakkında yavaş yavaş bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı. Son olarak çift kamerayla geleceği neredeyse kesinleşen Galaxy Note 8’in şimdi de ekran boyutuyla ilgili bir bilgi gün yüzüne çıktı.

Görünüşe bakılırsa Samsung Galaxy Note 8’de devasa boyutta bir ekranla karşı karşıya olacağız. 18.5:9 ölçekli 6,3 inçlik ekranın bulunacağı telefonun ekran çözünürlüğü hakkında maalesef herhangi bir bilgi bulunmuyor. Samsung’un Galaxy Note7 ile kaybettiği 3 ile 4 milyon arasında kullanıcıyı Galaxy Note 8 ile birlikte geri kazanması gerekiyor. Dolayısıyla Samsung Galaxy Note 8’in çok iddialı özelliklerle karşımıza çıkacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy S8+ 6,2 inç ekranla gelmişti ancak çerçevelerin dar olması sayesinde kullanımı zor değildi. Galaxy Note 8 Plus’ın 6,3 inçlik ekranı için de aynısının geçerli olacağı düşünülüyor. Samsung Galaxy S8 ile aynı ve belki de daha dar olacak çerçeve sayesinde telefonu kullanırken herhangi bir zorluk yaşanmayacağı öngörülüyor. Galaxy S8 ile aynı işlemciyi kullanması beklenen telefonun RAM kapasitesinin ne olacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Kamera tarafında önemli değişiklikler yaşaması beklenen cihazın iPhone 7 Plus gibi derinlik efekti verme konusunda iddialı olacağı ve düşük ışık koşullarında bile iyi çekimler yapabileceği söyleniyor.