reklamı kapat

POPÜLER

SEGA’dan heyecanlandıran Sonic açıklaması

Bir zamanlar oldukça popüler olan oyunlara ve hatta oyun konsoluna sahip olan SEGA, günümüzde adından söz ettirmeyi başaramıyor. Fakat görünüşe bakılırsa bu durum çok yakında değişecek. Çünkü belirtilenlere göre SEGA heyecan verici bir geri dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Yatırımcılarıyla kısa bir süre öncesinde toplantı gerçekleştiren SEGA, hem yatırımcıları hem de oyuncuları sevindirecek bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre SEGA’nın beğenilen oyunları geri dönüyor. Söz konusu efsane oyunların birden fazla platformda yayınlanacağı ve oyunların milyonlarca oyuncuya ulaşacağı düşünülüyor. SEGA’nın küçük ve orta ölçekli oyunlara odaklanmak yerine direkt olarak büyük oyunlara odaklanacağı ve böylece büyük bir sıçrayış yaşayacağı belirtiliyor. Şirketin bütün yatırımlarını bu oyunlar üzerine yapacağı ve reklam çalışmaları için de ciddi bir bütçenin ayrılacağı ifade ediliyor.

SEGA’nın hangi oyunları geri döndüreceği konusunda henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor. Fakat SEGA dendiğinde akla ilk gelen oyun tabii ki Sonic oluyor. Yılların eskitemediği rüzgar gibi hızlı hareket eden mavi kirpinin efsane geliştiricinin geri döndüreceği ilk oyunlardan biri olacağı düşünülüyor. Bir diğer efsane oyun olarak kabul edilen Golden Axe isimli yapımın da yıllar sonrasında küllerinden doğacağı ileri sürülüyor. SEGA’nın nasıl bir hamle yapacağını hep birlikte göreceğiz.