reklamı kapat

POPÜLER

sega

Sega’dan yeni oyun konsolu: Mega Drive Mini

Sega’dan nostalji yaşamak isteyen oyun tutkunlarına güzel bir haber var. Dün gerçekleşen Sega Fes 2018’de gün ışığına çıkan oyun konsolu Mega Drive Mini adını taşıyor. Mega Drive’ın minyatür bir versiyonu olan konsol, konsolun 30. Yıl dönümü ile bağlantılı.

Advertisement

Bir dizi klasik oyunun oynanabileceği konsol, Nintendo’nun popüler konsolları NES Classic ve SNES Classic konsollarında olduğu gibi öncede yüklenmiş oyunlarla geliyor. Sega’nın yeni oyun konsolunu ilk etapta Japonya’da piyasaya sürmesi bekleniyor. Hangi oyunların Mega Drive Mini’ye geleceği ve konsolun ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı henüz açığa çıkmış değil. Sega tarafından yapılan açıklamaya göre Sega imzasını taşıyan oyunlar yaz aylarında Nintendo Switch için satışa sunulacak.

Orijinal Mega Drive, Japonya’da 29 Ekim 1988’de, Kuzey Amerika’da ise 14 Ağustos 1989’de satışa sunulmuştu. Oyun tutkunlarının beklentilerini karşılayan özelliklerle gelen konsol dünya genelinde 30 milyondan fazla satmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sega’nın mobil oyunları da yolda

Şirket ayrıca son zamanlarda iOS ve Android telefonlar için klasik oyunlarını da lisanslamış durumda. Sega’nın mobil cihazlar için geliştireceği oyunları ne zaman yayınlayacağı henüz bilinmiyor.

İlgili Video

Konsol etrafında hazırlanmış en ilginç ürün