reklamı kapat

POPÜLER

9 saatte 2 milyon dolar toplayan SEGA efsanesi oyun [Video]

16 Haziran 2015

Sony‘nin E3 2015’teki basın konferansı, oyuncuların ümidini kestiği bir başka oyunu sahneye taşıdı. Dağıtıcılığını SEGA‘nın yaptığı Shenmue serisi, ikinci oyundan 14 yıl sonra sahne aldı. Üstelik bir de rekora imza attı.

Yapımcılığını Yu Suzuki‘nin üstlendiği Shenmue serisi 3’üncü oyununu duyurdu. Bir Kickstarter kampanyası olarak duyurulan oyun, 2 milyon dolarlık hedefiyle E3’te kampanyayı başlatmıştı. “Shenmue’nin kaderi sizin elinizde.” diyen Yu Suzuki hayranlara güvenmekle ne kadar doğru bir iş yaptığını da çok kısa bir sürede anladı çünkü çok değil sadece bir buçuk saatte 1 milyon dolara ulaşan oyun, 9 saat gibi bir sürede 2 milyon dolar bağışla hedefine ulaştı. Oyun bu başarısıyla aynı zamanda Kickstarter’ın 1 milyon dolara en hızlı ulaşan oyunu oldu. Açık dünya, aksiyon oyunu olan Shenmue yeni yetenek dinamikleri, oyun içi mini oyunlar ve çok daha fazlasıyla Kickstarter üzerinde satışına devam ediyor.

İkinci oyunun kaldığı yerden devam eden hikayede Ryo Hazuki babasının katilini bulmak için Çin’e gitmeye karar verir. Burada yol arkadaşı Shenhua ile tanışan Hazuki, atıldığı macerada artık yalnız değildir. Düşman bölgesine ilerlerken Shenhua ve Hazuki’yi pek çok tehlike beklemektedir. Dijital kopyası 30 dolar olan oyun her ne kadar Sony konferansında duyurulsa da, sadece PS4 için değil PC için de çıkacak.

VİDEO

YORUMLAR