reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8’in çift kamerasından heyecan verici detaylar

Geçen günlerde çıkan haberlerle birlikte Samsung Galaxy Note 8’de çift kameranın bulunacağı neredeyse kesinleşmişti. Halihazırda Samsung’un üst düzey işlemcisinin çift kamera desteği sunması da bu iddiayı destekleyen en büyük kanıtlardan biriydi. Şimdi ise Galaxy Note 8’de kullanılması beklenen çift kamera ile ilgili olarak yeni bilgiler gün yüzüne çıktı.

Samsung Galaxy S8’in başarısı sayesinde bir aydan daha kısa bir süre öncesinde milyonlarca satış rakamına ulaşmayı başaran Samsung, bu başarının aynısını Note serisine taşımak istiyor. Bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Note 8’in Galaxy S8’deki eksiklikleri kapatacağı ve iPhone 8’e sıkı bir rakip olacağı düşünülüyor. Kamerayla ilgili gelen bilgiler de bunu doğruluyor. Güney Kore kaynaklı habere göre Samsung Galaxy Note 8’in arka kısmında 12 megapiksel çözünürlüğünde geniş açılı lens ve 13 megapiksel çözünürlüğünde telefoto lense yer veriliyor. Üst düzey bir görüntü kalitesi sunacağı söylenen kameranın yakınlaştırma özelliği konusunda da rakiplerinin önüne geçeceği söyleniyor. Buna göre Samsung Galaxy Note 8’in 3 kat optik yakınlaştırma yapacağı ileri sürülüyor. Cihazın dijital yakınlaştırmasının ne kadar olacağı hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Bilindiği üzere iPhone 7 Plus’ta da çift kameraya yer verilmişti ancak bu cihazda 2 kat yakınlaştırma özelliği bulunuyordu. Galaxy Note 8’in bu değeri geride bırakacağı görülüyor. Öte yandan iPhone’un bu yıl kamerada geliştirmeler yapmasının yüksek ihtimal olduğunu da göz önünde bulundurmakta fayda var. Kamera konusunda bu yıl hangi akıllı telefonun zirveye oturacağını hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR