reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8’in kamerasına ek yetenekler kazandıran mod: Zero Camera [Video]

Samsung Galaxy Note 8, bünyesinde yer alan çift lensli kamera sistemiyle oldukça iyi fotoğraf ile video çekimleri yapabiliyor. Ancak bu bana yetmez diyenlerin artık önemli bir seçeneği daha bulunuyor.

Samsung Galaxy Note 8 için “Zero Camera” isimli bir mod hazırlayan geliştiriciler, bu mod ile kişilerin telefonlarıyla 4K çözünürlükte saniyede 60 kare videolar çekmesine imkan tanıyor. Normal şartlarda 4K çözünürlükte saniyede 30 kare videolar çekebilen Note 8, bu mod ile akıcılığını iki katına çıkartıyor. Buna ek olarak telefonun 4K çözünürlükte HDR (Yüksek Dinanik Aralık) videolar çekmesine de imkan tanıyan mod, HDR çekim modu aktif edildiği zaman gölge ile parlak alanlardaki farklı çok güzel şekilde dengeliyor ve bu da hatırı sayılır bir kalite artışı getiriyor. Bu harika imkanlara ek olarak tüm çekim modlar için otomatik netleme takip sistemini aktif etme, kayıt limitini kaldırma, batarya yüzde 15’in altına düştüğünde flaş kullanmaya devam etme ve 4K videolar için efekt modlarını aktif etme gibi harika yenilikler getiren Zero Camera, söylendiği kadarıyla JPG fotoğraf kalitesini de arttırabiliyor.

Zero Camera modunu Galaxy Note 8 kurmak için “root” işlemi gerektiğini belirtmekte fayda var. Yani direkt olarak üst düzey kullanıcılara hitap eden mod, buradan elde edilebiliyor.

VİDEO