reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy note 8
galaxy note 8
galaxy note 8

Samsung Galaxy Note 8’in kamerasıyla ilgili önemli detaylar

Samsung Galaxy Note 8’nin tanıtılmasına sayılı günler kala telefonla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Daha önceden Galaxy Note 8’de çift kamera yer alacağı belirtilmiş ve bu kameraların 12 megapiksel çözünürlükte olacağı ifade edilmişti.

Yeni gelen bilgilere göre Samsung Galaxy Note 8’in kameralarından ilkinin 12 megapiksel, ikinci kameranın ise 13 megapiksel olacağı belirtiliyor. 13 megapiksel çözünürlüklü telefoto lens yardımıyla Galaxy Note 8’in 2 kat optik yakınlaştırma yapabileceği ifade ediliyor. Bilindiği üzere iPhone 7 Plus da 12 megapiksel çift kamerasıyla görüntü kaybı yaşatmadan optik yakınlaştırma yapabiliyor. Galaxy Note 8’in bununla birlikte iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi çift kamerası sayesinde fotoğraflarda arka plan bulanıklaştırma (bokeh) özelliğine de destek vereceği belirtiliyor. F/1.7 diyafram yardımıyla telefondaki kameranın düşük ışık koşullarında başarılı bir performans sergileyeceği konuşuluyor. Telefonun optik görüntü sabitleme özelliğiyle fotoğraflarda ve videolarda oluşabilecek titreşim mininumuma indireceği söyleniyor.

2.960 x 1.440 piksel çözünürlüklü ve 18.5:9 en-boy oranlı 6,3 inçlik Super AMOLED ekranın tercih edileceği telefonda 6 GB RAM’in ve 64 GB’lık dahili hafızanın tercih edileceği konuşuluyor. MicroSD kartlarla hafızası artırılabileceği söylenen telefonun ön yüzünde ise 8 megapiksellik kameranın olacağı belirtiliyor. USB-C destekli Galaxy Note 8’de beklenen pil kapasitesi ise 3.000 mAh. Hızlı şarj ve kablosuz şarj teknolojilerine destek vereceği söylenen Galaxy Note 8 ile ilgili tüm gelişmeleri 23 Ağustos‘ta sizlere aktaracağız.