reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8 kamera performansıyla fark yaratmak istiyor

Samsung her zaman akıllı telefonlarında kamera kalitesinin üst düzey olmasına önem veriyor. Her ne kadar Galaxy S8’de kamera açısından büyük bir sıçrama yaşanmasa da Samsung’un son amiral gemisi modeli karşılaştırmalarda üst sıralarda kendisine yer bulmayı başarıyor. Galaxy Note 8 ise kamera konusunda çıtayı çok daha yukarılara taşıyacak gibi görünüyor.

Sammobile’ın haberine göre Samsung’un merakla beklenen yeni amiral gemisi telefonu Galaxy Note 8’in çift kamerası fark yaratmaya hazırlanıyor. Bu çift kameranın piyasada mevcut çift kameralı telefonlara göre çok daha iyi olacağı ifade ediliyor. Kameranın en önemli özelliklerinden birinin tıpkı iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi portre modu olacağı belirtiliyor. Arkaplanı çok iyi bir şekilde bulanıklaştıracağı söylenen kameranın odaklanan objeyi arkaplandan ayıracağı ve ön plana çıkaracağı dile getiriliyor.

13 megapiksel çözünürlüğünde çift kameranın bulunması beklenen telefonda kameralardan birinin RGB görüntü elde edeceği, diğerinin ise monokrom, yani siyah beyaz çekim yapacağı ifade ediliyor. iPhone 7 Plus’ta kameranın bir tanesi geniş açı sunarken diğeri 2 kat optik yakınlaştırma yapıyordu. Eğer iddialar doğruysa Samsung’un çift kamerayla ilgili planları biraz daha farklı olacak.

Şimdilik bu söylenenler iddia olmaktan öteye gidemiyor. Samsung’un Galaxy Note 8 ile nasıl bir kamera performansı sunacağını görmemiz için biraz daha beklemek gerekiyor.