reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9 yeni S Pen

Samsung Galaxy Note 9’un yeni “S Pen” kalemi ne gibi yenilikler getiriyor?

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy Note 9 ile oldukça gelişmiş yeni S Pen stylus kalemi getiriyor. Peki bu kalem hangi yeni özellikleri sunuyor?

Geçtiğimiz gün ailesinin son üyesi olacağını duyduğumuz Samsung Galaxy Note 9, biliyorsunuz Note 8 ile hemen hemen aynı görünüyor. Elbette teknik olarak daha güçlü olan model, esas farkı S Pen tarafında karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor. Aşağıdaki lansman tanıtım videosunun da yıldızı olan S Pen, gerçekten önemli yenilikler getiriyor. Bluetooth destekli olan kalem, ilk olarak kişilere müzik kontrolü sunuyor. Yani bir kumanda gibi görev yapan yeni S Pen, parça değişimine izin verecek deniyor. Kalem ayrıca bir deklanşör (Fotoğraf ya da video) olarak da kullanılabiliyor. Bu sayede grup çekimlerinde zamanlayıcı kullanma derdi bitiyor. Galaxy Note 9’u uzaktan açabileceği söylenen model, “AirCommand” sisteminde de ciddi geliştirmeler taşıyor. Burada birçok yeni uygulamanın AirCommand‘a destek vereceği ve hızlı komutlari kullanabileceği belirtiliyor. Bünyesindeki butona hızlı basılmasıyla uygulama açabilecek ya da özellik aktif edebilecek yeni S Pen, buton için özelleştirmeler de sunacak. Dahili butona tek ya da çift basma farklı görevler için atanabilecek. Ek bilgi olarak bu özelliklerin yine S Pen kalemli Galaxy Tab S4 için de geçerli olduğu belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9 yeni S Pen

Kesin sayılan teknik özellikleriyle Samsung Galaxy Note 9

Note ailesinin son üyesi 6,4 inç boyutunda 2960×1440 piksel Super AMOLED bir ekran üzerine kuruluyor. Gücünü satıldığı bölgeye göre Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alacağı söylenen telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB256 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ gibi çift lensli bir 12 megapiksel kamera sisteminin yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Kamera performasının oldukça arttığı belirtilen telefonun önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor. 3.5mm kulaklık girişini de bünyesinde barındıran cihaz, bugün kesinleştiği üzere bünyesinde tam 4.000 mAh pil taşıyor. Bu da çok uzun bir kullanım anlamına geliyor.

İlgili Video

Telefonun resmi lansman tanıtım videosu