reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy On7 Prime incelemesi

24 Eylül 2017

SADE TASARIM

Samsung Galaxy On7 Prime’ı incelemeye tasarımıyla başlıyoruz. Öncelikle bu akıllı telefonun siyah ve altın olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor. Bizim incelememizde kullandığımız cihaz siyah renkteydi. Telefonu elimize aldığımızda dikkatimizi çeken standart ekran boyutu oluyor. Öte yandan cihazın önünde veya arkasında herhangi bir çıkıntı olmaması tasarım bütünlüğünü koruyor. 167 gram ağırlığındaki cihaz kullanıcıların fazla bir ağırlık hissetmesine neden olmazken, telefonun varlığını da unutturmayacak nitelikte. Ön yüzeyde göze çarpan Samsung logosu ekranın üstünde konumlanıyor. Altında ise fiziksel bir ana ekran tuşu yer alıyor.

Akıllı telefonlarda depolanan kişisel verilerin korunması söz konusu olduğunda parmak izi okuyucu vazgeçilmez bir güvenlik önlemi halini aldı. Fakat her marka parmak izi okuyucuyu farklı bir yere yerleştirmeyi tercih ediyor. Kısacası bu işin pek bir standartı yok. Ancak markaların yaptığı tercihler kimi zaman fazlasıyla eleştirilebiliyor. Galaxy On7 Prime için ise eleştiriye pek mahal vermeyecek bir tercih yapılmış. Parmak izi okuyucu ana ekran tuşuna entegre edilmiş durumda. Böylece parmağınızı cihazın arka yüzeyine uzatmaya gerek kalmadan telefonunuzu açabiliyorsunuz.

Cihazın arka yüzeyine baktığımızda göze çarpan iki detay oluyor. Belli belirsiz görünen Samsung logosu ve arka kamera. Kameranın hemen yanında ise flaş ışığını görüyoruz. Daha önce de dile getirdiğimiz gibi arka kamera herhangi bir çıkıntıya neden olmuyor. Böylece telefon bir bütün olarak oldukça şık bir havaya kavuşuyor.

YORUMLAR