reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy On7 Prime incelemesi

24 Eylül 2017

ORTALAMA PERFORMANS

Galaxy On7 Prime standart kabul edilen 5.5 inç büyüklüğünde bir ekranı bulunuyor. 401 PPI piksel yoğunluğuna sahip cihaz 1080×1920 Full HD çözünürlük sunuyor. Telefonun ekranı Corning Gorilla Glass 4 ile korunuyor. Neredeyse çerçevesiz ekranlı telefonlar giderek daha fazla ilgi görürken On7 Prime tercihini standart ekrandan yana kullanıyor. Cihazın çizilmeye dirençli camına yüzde 73,3 ekran gövde oranı eşlik ediyor. Bu bütçe dostu telefonun dayanıklılığı ise ekranıyla sınırlı kalıyor. Galaxy On7 Prime’ın suya veya toza karşı dayanıklılık sertifikası bulunmuyor. Bu da telefonu kullanırken etraftaki koşullara dikkat etmek gerektiği anlamına geliyor.

Asıl önemli noktalardan biri ise cihazın performansı. Galaxy On7 Prime için sekiz çekirdekli 1.6 Ghz Octa Core işlemcinin tercih edildiğini görüyoruz. Bu da cihazın fiyatına uygun bir performansla karşımıza çıktığı anlamına geliyor. Orta segmente uygun olan bu işlemciye 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza eşlik ediyor. Tahmin edebileceğini üzere depolama alanı hafıza kartı ile artırılabiliyor. Hafıza kartının maksimum kapasitesi ise 128 GB ile sınırlı. Bunun yanında cihaz Android 6.0.1 (Marshmallow) yüklü şekilde geliyor. Bildiğiniz gibi Android 7.0 fazlasıyla yaygınlaştı. Üstelik artık hepimiz Android 8.0 Oreo’yu konuşmaya ve tartışmaya başladık. Fakat Galaxy On7 Prime maalesef Android 6.0.1 ile birlikte geliyor. Bu da telefonun hanesine büyük bir eksi olarak yansıyor.

Yukarıda işlemciden bahsetmişken benchmark uygulamalarından aldığımız sonuçları atlamak olmaz. Popüler benchmark uygulamaları AnTuTu ve Geekbench 4’ü cihazın performansını test etmek için kullandık. Galaxy On7 Prime, AnTuTu uygulamasındaki testte 45754 puan elde etti. Geekbench 4 uygulamasında ise tek çekirdek performansından 710, çok çekirdek performansından 3536 puan aldı. Bu da cihazın orta segmente uygun bir sonuçla karşımıza çıktığı anlamına geliyor.

YORUMLAR