reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE geliyor; işte modelin sızan özellikleri

Samsung Galaxy S21 FE modeli biliyorsunuz Unpacked 2021 kapsamında gelmedi. Ancak telefon net olarak yolda hatta yakında bulunuyor.

Direkt olarak yukarıdaki standart tasarımı taşıyan Samsung Galaxy S21 FE, kısa süre önce Bluetooth SIG sertifikasını da aldı. Modelin artık çıkışı için neredeyse hiçbir engel kalmadı.

Bu son sertifika üzerinden tanıtımının çok yakında olduğu görülen Galaxy S21 FE, neden Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3, Galaxy Buds2 ve Galaxy Watch4 serisi ile gelmedi?

Bunun potansiyel olarak iki farklı cevabı bulunuyor. İlk olarak firma özellikle Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 yanında Galaxy S21 FE’nin gölgede kalmasını istememiş olabilir.

Ayrıca Samsung’un bu model için bir üretim sorunu yaşadığı ve bunun global çip sorunu ile bağlantısı olduğu düşünülüyor. Ancak Unpacked 2021’in hemen öncesinde bu sorunların çözüldüğü ve seri üretime başlandığı biliniyor. Yani Samsung modeli etkinlikte duyurabilirdi. Ancak böyle bir tercihte bulunmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 FE için teknik detaylar ise şöyle

Galaxy S21 FE gücünü Snapdragon 888 ve Exynos 2100 işlemcilerden alacak. Telefon belirli pazarlarda Snapdragon 888 işlemci belirli pazarlarda ise Exynos 2100 işlemci ile satışa sunulacak.

5G desteğine sahip olacağı kesin olan telefon resmi kayıtlara göre 4.500 mAh pil taşıyor. Bu pil için telefonda 45W hızlı şarj desteği bulunuyor. Ancak kutudan 45W değil 25W hızlı şarj cihazının çıkacağı aktarılıyor.

Dikkat çeken telefon, 6,4 inç boyutta 120 Hz bir AMOLED ekrana sahip olacak. 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı Galaxy S21 FE, microSD yuvasına da sahip.

Söylendiği kadarıyla telefonun arkasında 12 megapiksel geniş açı ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel 3x telefoto kameraları bir araya geliyor. Galaxy S21 FE‘nin önünde ise 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın