reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 serisine yeni bir bakış attıran görseller

Üç farklı modelden oluşan Samsung Galaxy S22 serisine yönelik bir tasarım paylaşımı daha yapıldı. Modeller için tasarım netleşti.

Samsung Galaxy S22 serisi artık hemen hemen kesin olarak Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra isimleriyle yolda bulunuyor. İşte bu modeller için LetsGoDigital yeni tasarımlar paylaştı.

Bu tasarımları eski Samsung çalışanı üzerinden doğrulayan LetsGoDigital, son gövde çizgisi için kendisinden çok emin görünüyor ve genel çizgiyi artık yüzde 100’e yakın olarak netleştiriyor gibi görünüyor.

Fotoğraflarda spesifik olarak Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus tasarımları bizleri karşılıyor. Modeller görebileceğiniz üzere tasarımsal olarak Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus’tan çok da farklı görünmüyor. İnce çerçeveli telefonlar, selfie kamerasını bir ekran deliğinde taşıyor.

Kısa süre önce seri üretime alınan modellerden en son Galaxy S22 Ultra gündeme gelmiş ve sağlam kaynak Ice Universe, telefon için maksimum parlaklık konusunda rekor kıracak demişti.

Telefondaki ekranın, Samsung’un ürettiği OLED ekranlar arasında en yüksek parlaklığı sunacağı aktarılıyor. Samsung doğal olarak pazarın en iyilerini hep kendisine saklıyor ve model HDR içeriklerde benzersiz bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

Galaxy S22 Ultra geçtiğimiz günlerde de gündemdeydi. Örneğin telefonda 45W hızlı desteğinin olacağını ortaya çıktı. 45W hızlı şarj elbette günümüz ve Android tarafındaki rekabet için çok düşük kalıyor. Artık birçok firma orta seviye telefonlara dahi 60W ve üstü hızlı şarj desteği veriyor. Üst seviyede ise artık 100W standart olmaya başladı. Hatta Xiaomi 2022’de 200W seviyesine çıkıyor.

Samsung, aynı kaynağa göre Galaxy S22 Ultra modelinde 5.000 mAh pil kullanacak. 45W hızlı şarj sistemiyle bu pil 35 dakikada yüzde 70 doluluğa ulaştırılabilecek. Telefonlardan Galaxy S22 ve Galaxy Plus ise 25W hızlı şarj desteğine sahip olacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S22 serisi için bilinen diğer teknik detaylar şöyle

Telefonlardan 167 gramlık Galaxy S22 modelinin bünyesinde 6,06 inç 120 Hz AMOLED ekran, 195 gramlık Galaxy S22 Plus modelinin bünyesinde 6,55 inç 120 Hz AMOLED ekran, 228 gramlık Galaxy S22 Ultra modelinin bünyesinde ise 6,81 inç 120 Hz AMOLED ekran kullanılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki yeni aileye gücünü hangi işlemci verecek? Burada kaynaklara göre iki farklı işlemci bizleri bekliyor. Söylendiği kadarıyla telefonlar düşük üretim kapasitesi nedeniyle bazı pazarlarda AMD mRDNA GPU‘lu Samsung Exynos 2200 işlemci taşıyacak.

Telefonlar birçok pazarda ise direkt olarak Snapdragon 898 işlemci üzerine kurulacak. Qualcomm imzalı Snapdragon 898, 2021 bitmeden lanse edilecek ve 2022’de birçok Android amiral gemisine gücünü verecek.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti