reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 serisiyle selfie performansı artacak

2023’ün başında gelecek Samsung Galaxy S23 serisiyle selfie performansının artacağı iddia edildi. Firma çözünürlüğü artırıyor.

Üç farklı modelden oluşması beklenen Samsung Galaxy S23 serisinin spesifik olarak Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus modelleri, gelen son bilgilere göre 12 megapiksellik bir selfie kamerası üzerine kurulacak. 2019 yılında bu yana ön kamera çözünürlüğü 10 megapiksel seviyesinde tutan şirket, bu adımla yeni telefonların özçekim performanslarını biraz daha iyi hale getirecek. Burada devasa bir fark yaratması beklenmeyen Samsung, yine de 12 megapiksel ile ön kamerada eskiye nazaran daha iyi elektronik sabitleme sunabilir ve yeni sensör ile beraber düşük ışık performansında da hatırı sayılır bir fark yaratabilir. Haklarında henüz başka pek bir detayın olmadığı telefonlar, yıl sonuna doğru artan sızıntılar ile iyice detaylanacaktır.

Samsung dün de telefon odaklı ilginç bir konuyla ses getirmişti. Geçtiğimiz hafta tedarikçileri bilgilendiren şirket, telefon üretimi konusunda 2022 hedefini küçültmüştü. Firma normalde 2022 toplamında 310 milyon civarında Galaxy telefon üretmeyi hedefliyordu. Bu hedef daha sonra 280 milyon seviyesine çekildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tam 30 milyonluk bir Galaxy üretimini tek kalemde kesen şirket, diğer birçok elektronik firması gibi küresel enflasyon ve diğer unsurlar nedeniyle ciddi plan değişiklikleri içerisinde bulunuyor. Bunun arkasında satışların ve talebi düşmesi yer alıyor. Çünkü ortaya çıktığı kadarıyla firmanın elinde satışı bekleyen tam 50 milyon akıllı telefonluk devasa bir stok bulunuyor.

Samsung Galaxy S23 detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display