reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID Aero

Volkswagen ID. Aero; Passat’ın boşluğunu dolduracak elektrikli için tarih netleşti

Elektrikli sedan liginde aileyi temsil edecek olan Volkswagen ID. Aero için global tanıtım etkinliği bu ay gerçekleştirilecek.

Volkswagen’in HB ve SUV gibi modellerin odağında öncelik vererek şekillendirdiği elektrikli ürün gamı için önemli bir isimle daha tanışmaya çok yakınız. Passat’ın sedan formuyla üretimden kaldırılmasının ardından gözlerin çevrildiği bu model, bir anlamla elektrik tarafında bu boşluğu doldurmaya hazırlanıyor. İlk aşamada Çin pazarında satışa sunulacağı açıklanan Volkswagen ID. Aero, 2023 yılı içerisinde Avrupa sınırlarında da kullanıcılarla buluşacak. Araçla ilgili görsel bazda yeni render paylaşan resmi kaynaklar, tanıtım tarihini de 27 Haziran olarak işaretledi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID Aero için teknik beklentiler

Volkswagen’in uzun süre Passat ile götürdüğü başarıyı bu tarafa yansıtması adına önemli bir meydan okuma olacak olan Aero’nun, markanın en üst seviye altyapı elemanlarıyla donatılması bekleniyor. SUV modellerinden de bildiğimiz GTX rozetli performans versiyonlarına da yeşil ışığın yakıldığı model için, bu noktadaki 5,5 saniyelik 0-100 değeri iddiasını koruyor. Batarya ve menzil tarafı da bu model için bir hayli önemli. Baz versiyonda 58 kWh’lik kapasiteyle gelmesi beklenilen Aero için en üst noktada 84 kWh’a kadar artan bir değer cetveli görebiliriz. Bu senaryoda aracın tam dolu şarj ile 700 kilometreye kadar menzil kat edebilme ihtimalleri bizi bekliyor. 5 metrelik net uzunlukla boyutları da bir adım yukarı taşınacak olan Volkswagen ID Aero ilgili son gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.