reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 serisi için yeni bilgiler gündeme geldi

2023’ün başında gelecek Samsung Galaxy S23 serisi için parça parça teknik detaylar ses getirmeye devam ediyor.

Üç farklı modelden oluşması hemen hemen kesin olan Samsung Galaxy S23 serisinin spesifik olarak Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus modelleri, en son 12 megapiksellik bir selfie kamerası üzerine kurulacak bilgisiyle ses getirdi. 2019 yılından bu yana ön kamera çözünürlüğü 10 megapiksel seviyesinde tutan şirket, bu adımla yeni telefonların özçekim performanslarını biraz daha iyi hale getirecek. Burada devasa bir fark yaratması beklenmeyen Samsung, yeni bilgilere göre telefonlardan Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus üzerinde yine 3x zoom getirecek bir 10 megapiksellik bir telefoto kamera kullanacak. Buna ek olarak telefonlarda ekran altı selfie kamerasının olmayacağı da gündeme gelen bilgiler arasında yer alıyor. Galaxy Z Fold3 modelinde bunu kullanmasına rağmen Samsung halen normal modellere ekran altı kamera getirmek istemiyor gibi görünüyor.

Samsung geçtiğimiz hafta telefon odaklı ilginç bir konuyla ses getirmişti. Kısa süre önce tedarikçileri bilgilendiren şirket, telefon üretimi konusunda 2022 hedefini küçültmüştü. Firma normalde 2022 toplamında 310 milyon civarında Galaxy telefon üretmeyi hedefliyordu. Bu hedef daha sonra 280 milyon seviyesine çekildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tam 30 milyonluk bir Galaxy üretimini tek kalemde kesen şirket, diğer birçok elektronik firması gibi küresel enflasyon ve diğer unsurlar nedeniyle ciddi plan değişiklikleri içerisinde bulunuyor. Bunun arkasında satışların ve talebi düşmesi yer alıyor. Çünkü ortaya çıktığı kadarıyla firmanın elinde satışı bekleyen tam 50 milyon akıllı telefonluk devasa bir stok bulunuyor.

Samsung Galaxy S23 detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display