reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Xcover 6 Pro

Samsung Galaxy XCover 6 Pro ile normal pil değişimi mümkün olacak

Zorlu şartlara özel tasarlanan akıllı telefon Samsung Galaxy XCover 6 Pro, güncel hiçbir telefonda olmayan bir imkan tanıyacak.

Samsung, zorlu şartlara özel telefon ve tablet pazarını uzun zamandır bırakmıyor. Firmanın bu noktada hazırladığı en yeni modelleri Samsung Galaxy XCover 6 Pro ile Galaxy Tab Active 4 Pro olacak ve bu ürünler resmi olarak 13 Temmuz tarihinde lanse edilecek. Burada özellikle Samsung Galaxy XCover6 Pro dikkat çekiyor ve son bilgilere göre telefonun pili arka kapak normal şekilde açılarak değiştirilebiliyor. Bu sayede kişiler yanlarında taşıdıkları birden fazla pil ile çok uzun süreli kullanım elde edebiliyor. Biliyorsunuz günümüzde tamir durumları haricinde normal şekilde pili değiştirilen “akıllı telefon” bulmak neredeyse imkansız durumda. Güncel telefonların hemen hepsinin arka kısmı özel aletler ve ısı kullanmadan açılamıyor, standart cep telefonları gibi tamir haricinde anlık pil değişimi sunulmuyor.

Galaxy XCover6 Pro için birçok başka detay da biliniyor. Kısa süre önce Google Play’in resmi kayıtlarına dahi giriş yapan telefon, direkt olarak yukarıda görebileceğiniz tasarımı taşıyor. Telefonun ön yüzü daha önceki sızıntılarda da gördüğümüz gibi halen garip duruyor çünkü Samsung, çerçeveleri kalın tutmasına rağmen telefona bir damla çentik koymayı tercih ediyor. Bu açıdan şaşırtan cihaz, üretilme amacı nedeniyle kaslı bir gövdeye sahip. Arkasında çiftli kamera yer alan Galaxy XCover6, USB-C ile 3,5 mm bağlantılarını taşıyor.

Çok kısıtı bir kitleye hitap eden telefon, Geekbench verilerine göre gücünü Snapdragon 778G işlemciden alıyor. Teste 6 GB RAM ile giren ve performans konusunda kötü olmayacağını gösteren Galaxy XCover 6 Pro, Android 12 üzerine kuruluyor. Tam olarak 4.050 mAh pile sahip Galaxy XCover6, 50 megapiksel ana kamera yanına yüksek ihtimalle 8 megapiksel ya da 12 megapiksel ultra geniş açı kamera koyuyor. 235 gramlık özel telefon, sadece siyah renkte geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy XCover6 için halen fiyat konusunda ortaya çıkmış bir detay bulunmuyor. Özellikle şiddetli düşme darbelerine dayanıklı bir gövde üzerine kurulan telefon, ileride Türkiye’de de satılacaktır. Aynı şekilde zorlu şartlara özel Galaxy Tab Active 4 Pro tablet modeli de ileride Türkiye pazarına gelecektir.

Samsung Galaxy XCover6 yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display